Na Łotwie też skaczą

 • 2007-09-17 13:54

Światowa rodzina skoków narciarskich wciąż się rozrasta. Niedawno informowaliśmy o tworzącej się reprezentacji Turcji, wkrótce w międzynarodowych zawodach zaczną pojawiać się prawdopodobnie Chorwaci, w tym roku na szkolenie skoczków postawili także Łotysze.

Zawodników szkoli łotewski duet trenerski, Modra Kruze i Agris Kumelins. Wspomaga ich z ramienia FIS-u Kazach, Nikolay Korobov z Ałma-Aty, który swego czasu prowadził skoczków reprezentacji Kazachstanu. Zawodnicy Łotewscy odbyli już kilka zgrupowań w Europie Zachodniej, byli m.in. w Villach, planują też treningi w estońskim Otepaa oraz w Zakopanem.

Czołowi łotewscy zawodnicy, Kristaps Laganovski i Karlis Kruze, mają już na swoim koncie występ w międzynarodowym konkursie. 21 lipca 2007 roku pojawili się na skoczni w niemieckim Auerbach, w Bawarii. W kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu (obaj są osiemnastolatkami), na skoczni K-40 zajęli, co prawda, dwa ostatnie miejsca, piąte i szóste, ale nie odstawali rażąco od swoich rywali

Na Łotwie znajduje się kilka skoczni narciarskich, między innymi w miejscowości Sigulda, która znana jest z jednego z najnowocześniejszych torów bobslejowych w Europie. Dwa czołowe kluby posiadające sekcję skoków to: Lidojošais slēpotājs i Ogres stils.

Łotyszom życzymy powodzenia w budowaniu reprezentacji skoczków, bacznie będziemy się przyglądać ich dalszym poczynaniom.


Adrian Dworakowski, źródło: infoski.lv
oglądalność: (8224) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • olek_solec początkujący

  2 lutego wystartowało 3 (a własciwie dwóch) Łotyszy w zawodach o Mistrzostwo krajów północnych (?), zajęli Laganovski i Kruze zajeli 15 i 16 miejsce wyprzedzając jednego Estończyka. Do zawodów był zgłoszony Matiss Melderis, ale nie wystartował

 • anonim

  O skubani?!?! Ilu ich tam skaczących jest? A mam pytanie do redakcji czy Dunstan Odeke z Ugandy co w oslo studiowal pojawil sie kiedykolwiek na miedzynarodowym konkursie?

 • Radek początkujący
  @Boy

  Jest plan zawodów PŚ i COC na sezon 2007/2008 w Libercu i jest napisane że na skoczni HS134 - wyglada na to że nie zostanie ona powiększona.

  http://www.liberec2009.com/inde x.php?menu=spprogram&lang=eng

 • patrycja381 weteran

  a na Litwie tez maja skakac?chcialabym to wiedziec...

 • Boy profesor

  Skocznie w Libercu w tym momencie przechodzą modernizację i są powiększane.

 • Marek początkujący

  ja pacial zda trener Lotyscom Jiroutek bendze?Co jest pravdy na tom?

 • Radek początkujący

  @Boy @vegx
  Najpierw była mowa że skocznia ma być przebudowana (chyba nawet na HS145) a potem słyszałem że przebudwoa nie jest potrzebna tylko teren wokół skoczni musi być zmodernizowany. MIałem nawet linka dotych informacji ale nie moge go znaleźć i nie wiem jak sprawa w końcu wygląda.

 • Boy profesor

  @vegx
  Oj, mylisz się. Skocznie w Libercu przechodzą GRUNTOWNĄ modernizację.

 • anonim

  no moje pragnienie aby skoki były sportem narodowym w jak największej liczbie państw się pomalutku spęłnia, bo chciałbym żeby jak najwięcej narodów znało naszego orzełka

 • vero92 weteran

  Wow, bardzo mnie to cieszy. Skoki to może nareszcie nie będa tylko te kraje co zawsze... :)

 • gaga stały bywalec

  Ooo super:))
  Gratuluje i życze dalekich lotów..:)!

 • vegx redaktor

  @Radek
  W Libercu skoczni chyba jakos specjalnie nie trzeba przygotowywać, bo w stanie byly dobrym (przynajmniej przed 3 laty).

 • anonim

  no fajnie ze z Łotwy bendom skoczkowie ale zapewne długo ich nie zobaczymy nawet w PK .

 • Radek początkujący
  @Redakcja

  czy są jakieś informacje jak idzie przygotowane skoczni w Libercu do MŚ? W tym sezonie w końcu ma tez się tam odbyć konkurs.

 • Luna Riddle początkujący

  Dołączam się do życzeń Redakcji! To dobrze, że w innych krajach tak piękny sport jak skoki narciarskie staje się popularny!
  Życzę powodzenia!

 • anonim
  Gratulacje

  Super extra i full wypas. Następne narody mają skoczków. Czekamy na Indonezję itp. ;)

 • anonim

  no i fajnie w koncu cos zacznie sie dziac:):) w tych skokach:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).