Drugi dzień zmagań młodych skoczków w Gilowicach za nami

• 2007-09-30 23:20

W niedzielę rano odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Skokach Narciarskich Dla Dzieci Na Igelitowych Skoczniach w Gilowicach. Zawody rozegrano w sześciu kategoriach wiekowych, oraz w kategorii dziewczynek.

W najstarszej kategorii - dzieci z rocznika 1994 - na skoczni K-20, zwyciężył Stanisław Biela (UKS Stare Bystre) skacząc 22,5 oraz 21,5m wyprzedzając Krzysztofa Bieguna (21,5 i 22m) i Wojciecha Fąferko (21 i 22m).

Wśród dzieci z rocznika 1995 pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Gąsienica-Laskowy (Start Krokiew Zakopane) oddając dwa najdłuższe skoki - 21,5 i 22m. Tuż za Bartkiem uplasował się wczorajszy zwycięzca Jakub Wolny (21,5 i 20,5m), a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Mojżesz (21 i 20,5m).

W konkursie kategorii rocznika 1996 - rozgrywanym również na skoczni K-20 - pewnie wygrał Krzysztof Leja reprezentujący klub Start Krokiew Zakopane. Skakał dwukrotnie na odległość 22,5. Drugie miejsce należało do Łukasza Podżorskiego - oddał dwa skoki po 21,5m, a trzeci był Michał Milczanowski (21,5 oraz 21m).

Natomiast w kategorii rocznik 1997 zwyciężył Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) skacząc odpowiednio 20 i 19m. Reprezentant TS Wisła Zakopane, Bartłomiej Jarząbek był drugi (19,5 i 19m), a tuż za nim Krystian Kołodziej (19 i 18,5m).

Na skoczni K-14 odbył się m.in. konkurs rocznika 1998, w którym wygrał reprezentant gospodarzy - Dominik Kastelik (14,5 oraz 14m). Na drugim stopniu podium stanął Jakub Jurosz, który skakał podobnie (14 i 14,5m), ale otrzymał gorsze noty od sędziów. Trzeci był Andrzej Pałasz (13,5 i 14m).

W kategorii rocznika 1999 i młodszych, również na skoczni K-14, wyraźnie wygrał Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) skacząc 14,5 oraz 14m, przed Pawłem Wąsekiem (12,5 i 13m) i Mateuszem Marusarzem (12,5 oraz 12m).

Kategorię dziewczynek (na K20) zdominowała Gabrysia Buńda (TS Wisła Zakopane), która skoczyła dwukrotnie 18,5m i pewnie wygrała. Drugie miejsce zajęła Magdalena Pałasz (13 i 16m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Monika Luber (12,5 i 14m). Lepiej skakała Joanna Szwab (14,5 i 15m), która jednak w drugiej serii zaliczyła wywrotkę i sędziowie zmuszeni byli obniżyć noty za styl. W konkursie nie brała udziału wczorajsza zwyciężczyni - Joanna Gawron.