Thomas Lobben Mistrzem Norwegii!

• 2007-10-14 16:35

Równolegle do Letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem rozgrywane były w Lillehammer Mistrzostwa Norwegii. Złoty medal dosyć niespodziewanie wywalczył Thomas Lobben pokonując mistrza kraju sprzed roku, Andersa Jacobsena.

Zarówno Lobben jak i Jacobsen w serii finałowej odskoczyli rywalom uzyskując po 140,5 metra. Anders Jacobsen był po pierwszej serii wyżej sklasyfikowany od Thomasa Lobbena, ale jego skok na 140,5 metra został niżej oceniony od skoku przeciwnika.

Brązowy medal zdobył Andreas Vilberg skacząc w drugiej serii 135 metrów. Daleko w finale poszybował także Tom Hilde, jednak jego strata na półmetku była zbyt duża by walczyć o miejsce w trójce.

Miejsce na podium stracił także Roar Ljoekelsoey, któremu finałowy skok pozwolił na zajęcie 6. pozycji. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Anders Bardal, Bjoern Einar Romoeren i Sigurd Pettersen.

Konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie o czym świadczą odległości uzyskiwane przez skoczków, wielu z nich przekroczyło 130 metrów.

Skrócone wyniki zawodów:
1) Thomas Lobben, Moingen 286,2 (134,5-140,5)
2) Anders Jacobsen, Ringkollen 285,8 (134-140,5)
3) Andreas Vilberg, Jardar 279,3 (137-135)
4) Tom Hilde, Asker 272,6 (131-137)
5) Lars Bystøl, Eldar 270,1 (136-132)
6) Roar Ljøkelsøy, Orkdal 269,1 (133,5-132)
7) Anders Bardal, Steinkjer 264,1 (131-132)
8) Bjørn Einar Romøren, Hosle 258,5 (128-133)
9) Sigurd Pettersen, Rollag og Veggli 256,6 (133,5-127)
10) Kenneth Gangnes, Kolbukameratene 254,8 (127-132,5)
11) Vegard Swensen, Asker 253,0 (128-130,5)
12) Espen Rian, Stadsbygd 251,2 (128-129,5)
13) Henning Stensrud, Hurdal 236,8 (117-135)
14) Eirik Kjelstrup, Bækkelaget 232,4 (123-126)
15) Andreas Stjernen, Sprova 226,7 (120-125)

Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7162) komentarze: (22)

• jozek_sibek profesor
    @vegx

W drugim zdaniu tego newsa piszesz"Złoty medal dosyć niespodziewanie wywalczył Thomas Lobben pokonując mistrza kraju sprzed roku, Andersa Jacobsena".
    Maciej Mikołajczyk w newsie z 11.10 podał taką samą informację,a mnie sie wydaję,żę.....

Mistrzostwa Norwegi - 8.10.2006:

1) Tom Hilde ---------------- 259,6 (126,0-128,5)
    2) Henning Stensrud ------- 256,5 (128,0-127,0)
    3) Andreas Vilberg --------- 254,9 (125,0-130,5)
    4) Bjoern Einar Romoeren- 250,1 (119,5-130,0)
    5) Morten Solem ----------- 249,9 (122,5-128,0)
    6) Anders Bardal ---------- 246.,8 (122,0-126,5)
    7) Lars Bystoel ------------- 244,6 (121,0-126,0)
    8) Anders Jacobsen -------- 238,8 (117,0-129,0)
    9) Roar Ljoekelsoey ------- 236,8 (119,5-124,0)
    10) Sigurd Pettersen ------ 224,0 (111,5-126,0)

• norqe-kojo stały bywalec
    haha;)

emocjonujące starcie końcowe! no prosze...! anders ... myślłam ze bedzie to sie inaczej przedstawiało! zupełnie inaczej...ale i tak sie ciesze! szkoda że Akadra tak kiepsko sie pokazała...szczerze mowiąc to na miki miejscu nie byłabym pewna co do składu A kadry...ale pozostawiam to w Jego rękach!

• vero92 profesor

Aaaa wiedziałam, że Jacobsen będzie miał probemy ze zdobyciem mistrzowskiego tytułu. No proszę.

U nas chyba tez manipulowano notami, skoro były tak rozbieżne informacje dotyczące wyników :P
    No tak , skoczek sobie może skoczyć ile chce liczy sie tylko to jak to odczytaja sedziowie. Dlatego tak się boja kamery skirowanej na zeskok i w czasie transmisji telewizyjnych bardziej uważają a jak kamer nie ma, to wolna amerykanka.

• vegx redaktor

Jacobsen był przez chwilę pierwszy, wygrywał z Lobbenem o 0,1pkt, ale później doliczono Thomasaowi 0,5pkt za styl (cos wczesniej zle skalkulowano) i w rezultacie to Thomas Lobben zdobył złoty medal.

*** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(106), 2007-10-14 16:04:54 ***

• fuunka bywalec

@Maciejas
    To chyba coś ci się pomieszało...ja tez oglądałam konkurs na VG TV i Anders był drugi...

• Piotrek stały bywalec
    LGP

Do Redakcji

W TVP nie pokazali dekoracji medalistów całego cyklu LGP. Czy takie wydarzenie miało w ogóle miejsce? Jeśli tak, miło by było zobaczyć jakiś krótki filmik na Waszej stronie. Myślę, że wielu czytelników tego serwisu podziela moje zdanie. Jeżeli macie jakiś film, to proszę pokażcie go w dziale multimedia.

A tak w ogóle to przepraszam że nie na temat...

• maciejas bywalec

• Luna Riddle stały bywalec

No proszę, totalne zaskoczenie. Wielkie gratulacje dla Thomasa! I oczywiście dla Andersa, Andreasa i pozostałych zawodników. To musiał być piękny konkurs!

@Anika
    na skoczni Lysgaardsbakken w Lillehamer (K123)

• Elizka bywalec

Brawo, Thomas! Trochę jednak szkoda, że Anders nie wygrał. W końcu to on zimą był fenomenalny i ostatcznie przegrał tylko z Adasiem! W każdym razie gratulacje dla podium.

Congratulation dla Thomasa...szczerze to sie nie spodziewałam ;) Tak samo zaskakuje mnie trzecia pozycja Vilberga...I "wielka trąba" dla VG TV że pokazali transmisje w necie ;)