Orkiestra gra z Małyszem

 • 2007-12-27 15:00

13 stycznia odbędzie się XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na pomoc dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi i otolaryngologicznymi. Honorowy patronat nad wiślańskim finałem objął Adam Małysz.

Ciekawa akcja zapowiada się 13 stycznia w Wiśle za sprawą Wiślańskiego Centrum Kultury i nowo reaktywowanej Fundacji na Rzecz Rozwoju Miasta Wisły, która włączyła się w organizację największego finału jaki kiedykolwiek odbywał się w mieście. Przy współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Klubem Sportowym Wisła Ustronianka w godzinach przedpołudniowych odbędzie się pierwszy w Polsce "Konkurs Skoków Narciarskich o Puchar Wielkiej Orkiestry". Kolejną sportową atrakcją kojarzoną z Wisłą jest Rajd Wisły - nawiązując do tej imprezy Fundacja we współpracy z Automobilklubem Cieszyńskiem organizuje akcję "Rajdowa Wisła wspiera Orkiestrę". Będzie to licytacja przejazdów z kierowcami rajdowymi - przejazdów pokazowych, które odbywać się będą w centrum Wisły na zamkniętym odcinku specjalnym tegorocznego Samochodowego Rajdu Wisły. Wśród zaproszonych kierowców są m.in.: Sebastian Frycz, Łukasz Sztuka, Kajetan Kajetanowicz, Zbigniew Cieślar. Wraz z licytacją przejazdów odbędzie się dodatkowa licytacja gadżetów rajdowych.

Dopełnieniem imprez WOŚP w Wiśle są: "Snow Orkiestra", pokaz ratownictwa GOPR oraz przejazd synchroniczny z pochodniami instruktorów narciarskich, które to odbędą się w Wiśle Malince, natomiast pokaz ratownictwa Straży Pożarnej zostanie zaprezentowany w Szkole Podstawowej nr 1 w centrum miasta.

Przez cały czas na scenie głównej na Rynku w Wiśle trwać będzie część artystyczna XVI finału. Repertuar jest bardzo urozmaicony - nie zabraknie występów zespołów regionalnych, przez reggae, new jazz, rap, pokazu tańca break dance, a kończąc na gwieździe wieczoru, która na razie pozostaje niespodzianką.

- Mimo, że WOŚP to akcja zupełnie niekomercyjna, zoorganizowanie tak dużej imprezy pochłania spore środki finansowe, które sztaby muszą zdobyć we własnym zakresie. Ponieważ pieniądze zebrane do tej pory przez fundację okazują się niewystarczające, zwracamy się do z prośbą o pomoc w organizacji, w zamian za adekwatne świadczenia marketingowe - mówi jeden z organizatorow wiślańskiego finału Adam Ozaist.

Patronat medialny nad imprezą objął serwis Skijumping.pl.


Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8495) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  adam małysz

  adam małysz był dobry w 2007 pużniej zły a teraz znowu dobry wczoraj był 2 w 22marca

 • jozek_sibek redaktor
  Małysz w PŚ - czternasty sezon startów:

  1994/1995 - 51 miejsce -- 40 pkt - 1 Polak
  1995/1996 -- 7 miejsce - 751 pkt - 1
  1996/1997 - 10 miejsce - 612 pkt - 1
  1997/1998 - 57 miejsce -- 43 pkt - 2
  1998/1999 - 46 miejsce -- 58 pkt - 2
  1999/2000 - 28 miejsce - 214 pkt - 1
  2000/2001 -- 1 miejsce -1531 pkt - 1
  2001/2002 -- 1 miejsce -1475 pkt - 1
  2002/2003 -- 1 miejsce -1357 pkt - 1
  2003/2004 - 12 miejsce - 525 pkt - 1
  2004/2005 -- 4 miejsce -1201 pkt - 1
  2005/2006 -- 9 miejsce -- 634 pkt - 1
  2006/2007 -- 1 miejsce -1453 pkt - 1
  2007/2008 - 10 miejsce -- 184 pkt - 1 (po 7 konkursach)

 • anonim
  WOŚP Wisła

  Niestety Adam Małysz będzie w tym czasie na konkursie PŚ we Włoszech, a konkurs skoków o Puchar Wielkiej Orkiestry odbędzie się na skoczni w Wiśle Centrum i wezmą w nim udział zawodnicy startujący na co dzień w LOTOS CUP. Pomimo nieobecności Małysza impreza zapowiada się bardzo obiecująco.

 • Kamil9988 początkujący
  SUPER GRA

  Super gra online o SKOKACH narciarskich!

  http://skoki.skispringen. source.at/invited.php/9767/228408/14611/pl

  Musicie zlonczyć ten link i bedzie OK

 • vero92 weteran

  No Adaś jak zawsze... ładny gest, ludzki. Dobrze że Adam widzi poza sportem i karierą inne rzeczy w okoł. Nie zapomina o rodzinie itd. I chyba tez za to go kochamy, że jest sobą- zawsze.

 • anonim

  Ciesze się ze adam sie do tego przylaczyl czemu nie?

 • anonim

  Jak zwykle, Adam wykazuje troskę o innych,
  to bardzo miły gest z jego strony.
  Już sam fakt, ze prowadzi współnie z żoną taka Fundację, zasługuje na uznanie,
  gdyz w Polsce prowadzenie takiej Fundacji i to harytatywnie, niestety nie nalezy do łatwych zadań.
  Adam jestes po prostu wielki !

 • kibicka początkujący

  Swietny pomysł i brawo dla Adasia ze wspiera WOŚP.

 • Anika bywalec

  Czyżby Adam miał "odpuścić" Val di Fiemme?
  A ten konkurs skoków to chyba dla dzieci?
  W tym samym czasie, obok PŚ w Val di Fiemme jest PK w Rovaniemi.

 • krzycho stały bywalec

  Będzie konkurs skoków. Ciekawe na jakiej skoczni. Bo napewno byłby na Malince ale niestety nie ukończona

 • monteks81 początkujący

  To miło ze strony Adama :)

 • anonim

  To bardzo ładnie ze strony Adama, że zaangażował się w tą akcję. Może by tak chodziłby po mieście z puszką na pewno wiele osób by wrzucało pieniądze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).