Kuttin na bezrobociu?

 • 2007-12-31 10:50
ong>Heinz Kuttin po ostrej krytyce pod adresem Petera Rohweina zastanawia się na rezygnacją z funkcji asystenta. Wątpliwości Austriaka budzi możliwość dalszej współpracy z głównym szkoleniowcem.

Po stronie Petera Rohweina opowiedział się Niemiecki Związek Narciarski oraz skoczkowie z pierwszej reprezentacji. Przeciw trenerowi wystąpili byli sportowcy, eksperci, a także jego asystent, pochodzący z Austrii, Heinz Kuttin oraz pozostali trenerzy. Heinz Kuttin, który w sztabie szkoleniowym niemieckiej reprezentacji jest odpowiedzialny za przygotowanie juniorów, jest rozżalony postępowaniem Petera Rohweina.

Heinz Kuttin w ostrym tonie skrytykował głównego szkoleniowca drużyny niemieckiej. W przekonaniu Austriaka wszystkie narastające problemy i nieprzyjemna atmosfera, jaka się wokół tego wytwarza to efekt słabości, jaką prezentuje Peter Rohwein. Z nim nie ma jakiejkolwiek współpracy. Wciąż powtarza, że brak nam prawdziwych talentów. Na każdą propozycję powołania do zespołu najlepszych niemieckich juniorów, słyszę, że oni się nie nadają- komentuje postępowanie trenera, Heinz Kuttin - takim zachowaniem pokazuje nam swoją przywódczą słabość.

Heinza Kuttina rozczarowuje także fakt, iż Rohwein niczyjego zdania, poza swoim, nie akceptuje. Latem wielu juniorów poprawiło swoją formę, np. Andreas Wank. Peter nie chce w ogóle o nich słyszeć- mówi Kuttin. Bywa, że da się jednak namówić na powołanie juniora. Przy ich pierwszym niepowodzeniu wypowiada się publicznie, że nikt nie potrafi rozwijać swoich możliwości- komentuje Austriak- to jest już kwestia jego charakteru.

Zarzuty Heinza Kuttina potwierdza jego rodak, Stefan Horngacher, pracujący z Martinem Schmittem. Ten rok był ciężki. Peterowi nie można zasugerować nic. Nie widzę możliwości współpracy z nim- mówi Horngacher.

Zdaniem kierownika sportowego w Niemieckim Związku Narciarskim, Rudi Tuscha, konflikt na linii Kuttin- Rohwein jest ich prywatną sprawą. DSV nie zamierza się w ich problemy angażować. Heinz Kuttin nie widzi jednak dla siebie miejsca w charakterze asystenta Petera Rohweina. Decyzję odkłada do zakończenia Turnieju Czterech Skoczni.

Na 6 stycznia zaplanowane jest nadzwyczajne posiedzenie Związku Narciarskiego. Z oficjalnych wypowiedzi przedstawicieli DSV wynika, iż nikt nie straci pracy. Wygląda zatem na to, że konfliktów ciąg dalszy, a Heinz Kuttin może stać się bezrobotny na własne żądanie.

Joanna Będzieszak, źródło: BZ
oglądalność: (5898) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Heinz Kuttin w PŚ

  Heinz Kuttin ur.5.01.1971

  1987/1988-25 miejsce--- 32 pkt - 4 Austriak
  1988/1989-39 miejsce--- 18 pkt - 7
  1989/1990 - 8 miejsce - 176 pkt - 3
  1990/1991 - 7 miejsce - 148 pkt - 3
  1991/1992-11 miejsce--- 92 pkt - 6
  1992/1993-19 miejsce--- 39 pkt - 6
  --------------------------
  1993/1994-12 miejsce - 340 pkt - 2
  1994/1995-67 miejsce--- 24 pkt - 9

  Do sezonu 1992/1993-stara punktacja(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt)

 • anonim

  "Bezrobotny " Kuttin pomógł Niemcom zdobyc 2 złote medale na MŚJ: druzynowy i dla Wanka indywidualny ;)

 • anonim

  Kuttin krytykuje innego szkoleniowca, twierdzi, ze tamten niczego nie akceptuje i nic nie da sobie poiwedzieć, a co robił jak był u nas trenerem kadry "A" ?
  Był tak samo wszechwiedzący i nie przyjmował żadenj pomocy, nawet był psychologiem dla naszych skoczków :)
  A teraz sam innego krytykuje.

 • Styrian stały bywalec

  @Sean : Pointner jest bardzo aktwnym trenerm , przytym nie jest "twardoglowym" ........... No i ma 100 procentowe poparcie Innauera ......... Wyniki mowia same za siebie .......... Horngachera stac napewno tez na duzo , ale sam w polskich warunkach nie da rady .....
  To sie zaczyna od zgrupowania latem (!) nad morzem (!) - tak mniej wiecej w sierpniu (!) to jest pierwszy powazny blad polskich trenerow - jesli juz nad morze to pod koniec maja albo na poczatku czerwca ale nigdy nie w sierpniu ...........
  Zadni sportowcy nie trenuja na nizinach ...... I tak mozna by bez konca ....... Takich niby drobiazgow jest cale mnostwo , czesto sie zastanawiam , czyzby ci ludzie o tym nie wiedzieli ? W jaki sposob zostali trenerami , na jakiej zasadzie ? Przeciez plany treningowe musieli zrobic z gory na caly sezon .
  Zaznaczyc w nich czas na odpoczynek - wlasnie taki wyjazd nad morze ..........

 • patrycja381 weteran

  no, no... jak tak dalej pojdzie to niemieckie skoki narciarskie ogarnie chaos...i to calkiem spory bo z tej klotni trenrerow nic dobrego moze nie wyjsc...

 • anonim
  Hornagcher

  Myślę,że Horngahcer jest to najlepszy szkoleniowiec austiacki.Pointner to przy nim "0"

 • krzycho stały bywalec

  Albo inny układ:
  kadra A:Lepistoe+Kuttin+Kruczek albo Klimowski (język polski)
  kadra B:Hornhacher+Kruczek albo Klimowski(język polski)
  kadra C: Szturc+Jarząbek
  oldboyie:Celej+Fijas

 • krzycho stały bywalec

  Niech Kuttin odejdzie z Niemiec i wróci do Polski na stanowisko trenera kadry B.mógłby się zająć też Mateuszem Rutkowskim. napewno będą jakieś efekty. A choćby nie to gorzej niż jest to już nie będzie. A jak się nie sprawdzi to się go zwolni. Musimy pomyśleć o trenerze dla kadry B. A w kadrze C głównym trenerem powinien być Szturc a jego asystentem Jarząbek,a nie tak jak jest teraz na odwrót. A Lepstoe rzecz jasna niech trenuje kadrę A. A Celej i Fijas niech się zajmą oldboyami.

 • Styrian stały bywalec

  @Vroobelek : zloty medal MSJ dla Mateusza Rutkowskiego ( wygrana miedzy innymi z Morgensternem ) srebrny medal druzynowo na MSJ .
  Wychowankowie : Stoch , Hula , Zyla , D.Kowal - w sezonie 2003/2004 ! Czyli po niecalym roku pracy ......

  O zwiekszeniu ilosci limitow na starty w PS i PK nie bede nawet wspominal ...........

  Dla mnie ciekawy bylby uklad Szturc plus Kuttin i Horngacher ........ Natomiast Kruczek , Klomowski i Fijas niech sie zajma lowieniem ryb

 • anonim

  Czy ten Kuttin potrafi coś poza krytykowaniem? Cały świat jest zły, bo gdyby nie był to ho-ho...

 • Skia początkujący
  Kuttin

  Tak, zgadza się, Kuttin trenuje kadrę B, ale od pewnego czasu powierzono mu funkcję także asytenta kadry obok Glassa.

 • Canton doświadczony

  Kuttin to nie jest asystent Rohweina. Były trener polskich skoczków trenuje kadrę B. A trener kadry B i asystent trenera kadry A to trochę inne sprawy. W niemieckiej reprezentacji trenerem numer dwa jest Henry Glass, był on u Hessa, był u Steierta i jest u Rohweina.

 • anonim
  do Jan

  Zwróc uwage, ze w zeszlym sezonie w pierwszej 30 Pucharu Kontynentalnego było tylko 2 Niemców. Obecnie jest ich 5... Pewne postepy jednak są.

  Tez chcialbym 5 Polaków w pierwszej 30 Coc.

 • kolesio bywalec

  Skoro z Rohwainem jest tak jam mówi Kuttin i Horngaher, to każdy by się wkurzył.
  Aczkolwiek Kuttin jak pracował u nas to był dokładnie taki sam - wszystko sam i najlepiej wiedział...

 • anonim

  Kuttina to nie chce, ale Horngaher przydalby sie w Polsce...Pamietamy, jakie postepy zrobili mlodzi zawodnicy, gdy ich trenowal.

  Po przejeciu kadry mlodziezowej przez Fijasa czy Celeja jest to juz tylko powolna degrengolada. Chyba wyniki kadry B na Mistrozstwach Polski pokazaly, ze nie ma co liczyc na geniusz polskiej mysli trenerskiej i trzeba siegnac po Austriaków.

  Horngaher juz u nas pracowal. Moze znow dalby sie skusic.

 • taproflar stały bywalec

  Jeszcze się Niemiec z Austriakiem nigdy nie dogadali.
  Kuttina do Polski---> skrytykuje Lepistoe , bo tylko to potrafi .

 • kibic_malysza doświadczony
  Kuttin - Lepistoe

  Kuttin - Lepistoe = trening i trening + trening + dodatkowe przemęczenie = Nie moc skoczka

  Tak mozna najkrócej streścić Kuttina oraz także Lepistoe któy stosuje te same metody szkoleniowe. Czyli trening i trening i trening a później kopanka w piłkę nożną a na samym końcu wychodzi zmęczenie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).