Finlandia Veikkaus Tour: Kalle Keituri zwycięża w Lahti

 • 2008-01-14 19:10

W ostatnią sobotę w fińskim Lahti miały miejsce kolejne zawody z cyklu Finlandia Veikkaus Tour. Tak samo, jak we włoskim Val di Fiemme kibice byli świadkami straszliwie wyglądającego upadku. Skoczkiem, którego dopadł pech był Kimmo Yliriesto.

"Dwie godziny przed serią próbną upadłem nieszczęśliwie na treningu, wskutek czego złamałem obie narty. Na szczęście nie mi się nie stało" - wspomina zawodnik.

Wybicie było naprawdę dobre, ale zaraz po nim natychmiast poczułem jak moja narta gwałtownie zaczyna ściągać mnie w dół. Następnie jakimś cudem udało mi się wylądować na nogach, ale zaraz po tym straciłem równowagę, uderzyłem o zeskok głową i zsuwałem się bezwładnie po zeskoku. Nie jestem pewien przyczyny tej sytuacji, jednak myślę, że mogło to być spowodowane zbyt krótkim sznurkiem w wiązaniu. Po tym niefortunnym zdarzeniu szybko zmieniłem narty i stanąłem do walki w zawodach.

Warto zaznaczyć, że Kimmo Yliriesto był liderem po pierwszej serii konkursu, ale w drugiej próbie trafił na niesprzyjające warunki atmosferyczne. "Długo oczekiwano na start. Kiedy w końcu zdecydowano się mnie puścić, wiatr na dole był w plecy. Pomimo drugiego miejsca jestem bardzo usatysfakcjonowany, tym bardziej, że był to dla mnie trudny dzień" - dodaje Fin.

W zawodach wystartował także Tami Kiuru, którego marcowa kontuzja kolana wydaje się być już przeszłością. Kiuru wywalczył 5. lokatę przegrywając miejsce na podium notami za styl.

Poniżej prezentujemy wyniki czołowej dziesiątki zawodów.

Skrócone wyniki zawodów:
1. Kalle Keituri - 118m/128m - 253.2 pkt.
2. Kimmo Yliriesto - 120m/118m - 240.8 pkt.
3. Olli Muotka - 113.5m/123.5m - 237.0 pkt.
4. Olli Pekkala - 114.5m/123m - 235.9 pkt.
5. Tami Kiuru - 121m/116.5m - 234.4 pkt.
6. Jussi Hautamäki - 112.5m/120m - 226.4 pkt.
7. Juha-M. Ruuskanen - 111m/116m - 215.5 pkt.
8. Kai Kovaljeff - 111.5m/114.5m - 212.7 pkt.
9. Joonas Ikonen - 112m/113.5m - 211.3 pkt.
10. Anssi Ylipulli - 110m/113m - 200.8 pkt.


Klaudia Feruś, źródło: skijumping.net
oglądalność: (4522) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OwcaKlaudia początkujący

  Brak pracy psychologa, za którego skoczek sam musiałby zapłacić...

 • TAMM profesor

  Kalle Keituri to dobry skoczek trochę nie doceniany
  ale brak mu automatyzmu i stabilności czyli brak pracy psychologa

 • Boy profesor

  Kalle Keituri bez względu na to kto skacze w krajowych zawodach, czy wszyscy najlepsi czy nie, zawsze plasuje się w czołówkach, staje na podium, wygrywa, a gdy przychodzi do PŚ - jeden udany konkurs i blamaż w następnych i powrót do domu.

 • krzycho stały bywalec
  @OwcaKlaudia

  A bedziesz jeszcze pisała kolejne newsy?

 • OwcaKlaudia początkujący

  To nie debiut:), ale dzięki

 • krzycho stały bywalec

  Aha. Dobry debiut. Życzę powodzenia i dołączenia do zespołu skijumping.

 • OwcaKlaudia początkujący

  Jeszcze nie:) Poprostu pasjonat.
  Pozdrawiam,
  Klaudia

 • krzycho stały bywalec

  czy artykuł ten napisał nowy redaktor? Klaudia Feruś- w spisie redaktorów nie ma takiej osoby. Czyżby niedawno dołączyło do zespołu skijumping?

 • OwcaKlaudia początkujący

  Kalle to świetny skoczek, gdy nie trzeba się mierzyć ze stresem. Niestety Fiński Związek Narciarski też nie spieszy się z zatrudnieniem psychologa!

 • anonim

  Zadziwiająco słaba postawa Kovaljeffa. I Ikoonena, ale to już inna bajka.. =| A najdziwniejsze jest to, że Kalle radzi sobie wszędzie, tylko nie w Pucharze Świata! =|

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).