Panie poskaczą na ZIO w Vancouver?

 • 2008-01-20 21:19

Kanadyjczycy walczą o wprowadzenie skoków narciarskich kobiet do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver. W inicjatywę włączyły się nawet władze Kanady.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest przeciwny konkursom skoków pań na Olimpiadzie, uważając, że konkurencja ta nie spełnia jeszcze wszystkich wymaganych kryteriów. Aby skoki kobiet mogły zagościć na Igrzyskach, wcześniej dwukrotnie muszą odbyć się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie (pierwsze zaplanowano na 2009 r.). Ponadto decyzja o włączeniu do programu olimpijskiego musi zapaść co najmniej cztery lata przed Igrzyskami.

Kanadyjskie Ministerstwo Sportu i same zawodniczki nie zgadzają się z krzywdząca decyzją MKOL i ufają, że wspólnymi siłami uda się ją zmienić.

Kanadyjczycy powołali specjalną komisję ds. skoków narciarskich kobiet. Do pracy komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich włączyli się również rodzice zawodniczek.

Decyzja w dużej mierze zależy od władz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej "Spotkamy się z jej przedstawicielami, zapoznamy się ze stanowiskami obu stron" - powiedziała Jana Willis, matka Katie Willis.Klaudia Feruś, źródło: gazeta.pl
oglądalność: (7511) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  MŚJ w Szczyrku- kategoria Juniorek

  Najblizszy konkurs w skokach narciarskich kobiet bedzie za 2 tygodnie w Szczyrku. Będzie tam prawie cała światowa czołowka (bo mało skaczących Pań ma więcej niż 20 lat)

 • anonim
  Kobiety i skoki

  To dobra myśl przecież jest równouprawnienie poza tym fajni byłoby pooglądać jakieś panie...

 • anonim

  Katie masz piekny uśmiech!

 • anonim
  @Bart

  Zmieniono termin PK w Ljubnie na luty (prawdopodobnie z powiodu pogody) a Dobiacco moze się odbędzie w normalnym terminie

 • MAGNOLIA bywalec

  Powinny skakać. Kobiety mają pełne prawa. Nie można ich dyskryminować!

 • Bartt stały bywalec
  COC kobiet

  A propos pań, to w ten weekend miały być skoki w Ljubnie, a pojutrze mają już skakać w Dobiacco, czy ktoś może wie, czy te zawody się odbyły i czy będą w ogóle skakać, czy warunki atmosferyczne znów spłatały figla?

 • Ókaż Króczeg początkujący

  A czy wiecie jakie my mamy świetne skoczki? Ja wiem, bo sam je trenowałem. Nasze skoczki, tzn panie uprawiające skoki narciarskie, są najlepsze na świecie. Oczywiście jeszcze tego nie udowodniły, bo cały czas mają bardzo silne podmuchy wiatru, ale liczy się to że ja mówię że są świetne....

 • TAMM profesor

  na IO nawet odmienność płci stwarza nową konkurencję w sensie medali i tak dalej

 • vero92 profesor

  Fajnie, powinno być. Od czegoś trzeba zacząć a na pewno by się bardziej rozwinął ten sport u kobiet dzięki temu, stał by sie bardziej popularny, kazdy by chciał mieć medal IO i pewnie wzbudzilo by to wieksze zainteresowanie.

 • anonim
  @TAMM

  To nie jest nowa konkurencja!
  To tylko kobieca odmiana juz istniejącej konkurencji i dlatego zakaz startu uważa sie za dyskryminację.

  Powinny byc ograniczenia dotyczące wieku i "wyczynu" (aby na zawody takiej rangi nie dopuszczać początkujacych) ale nigdy płci!

 • TAMM profesor

  MKOL nigdy nie lubił wprowadzać nowych konkurencji
  ale mam nadzieję że dadzą im poskakać

 • anonim

  Panowie się boja, że dziewczyny będą skakac lepiej od połowy skoczków bioracych udział w IO.
  Jest śmieszne, że na IO dopuszcza się beznadziejnie skaczących skoczków tylko dlatego, że sa mężczyznami a nie moga tam startować najlepsze na świecie skoczkinie tylko dlatego, że sa kobietami.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl