Panie poskaczą na ZIO w Vancouver?

 • 2008-01-20 21:19

Kanadyjczycy walczą o wprowadzenie skoków narciarskich kobiet do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver. W inicjatywę włączyły się nawet władze Kanady.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest przeciwny konkursom skoków pań na Olimpiadzie, uważając, że konkurencja ta nie spełnia jeszcze wszystkich wymaganych kryteriów. Aby skoki kobiet mogły zagościć na Igrzyskach, wcześniej dwukrotnie muszą odbyć się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie (pierwsze zaplanowano na 2009 r.). Ponadto decyzja o włączeniu do programu olimpijskiego musi zapaść co najmniej cztery lata przed Igrzyskami.

Kanadyjskie Ministerstwo Sportu i same zawodniczki nie zgadzają się z krzywdząca decyzją MKOL i ufają, że wspólnymi siłami uda się ją zmienić.

Kanadyjczycy powołali specjalną komisję ds. skoków narciarskich kobiet. Do pracy komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich włączyli się również rodzice zawodniczek.

Decyzja w dużej mierze zależy od władz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej "Spotkamy się z jej przedstawicielami, zapoznamy się ze stanowiskami obu stron" - powiedziała Jana Willis, matka Katie Willis.Klaudia Feruś, źródło: gazeta.pl
oglądalność: (6854) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  MŚJ w Szczyrku- kategoria Juniorek

  Najblizszy konkurs w skokach narciarskich kobiet bedzie za 2 tygodnie w Szczyrku. Będzie tam prawie cała światowa czołowka (bo mało skaczących Pań ma więcej niż 20 lat)

 • anonim
  Kobiety i skoki

  To dobra myśl przecież jest równouprawnienie poza tym fajni byłoby pooglądać jakieś panie...

 • anonim

  Katie masz piekny uśmiech!

 • anonim
  @Bart

  Zmieniono termin PK w Ljubnie na luty (prawdopodobnie z powiodu pogody) a Dobiacco moze się odbędzie w normalnym terminie

 • MAGNOLIA bywalec

  Powinny skakać. Kobiety mają pełne prawa. Nie można ich dyskryminować!

 • Bartt stały bywalec
  COC kobiet

  A propos pań, to w ten weekend miały być skoki w Ljubnie, a pojutrze mają już skakać w Dobiacco, czy ktoś może wie, czy te zawody się odbyły i czy będą w ogóle skakać, czy warunki atmosferyczne znów spłatały figla?

 • Ókaż Króczeg początkujący

  A czy wiecie jakie my mamy świetne skoczki? Ja wiem, bo sam je trenowałem. Nasze skoczki, tzn panie uprawiające skoki narciarskie, są najlepsze na świecie. Oczywiście jeszcze tego nie udowodniły, bo cały czas mają bardzo silne podmuchy wiatru, ale liczy się to że ja mówię że są świetne....

 • TAMM profesor

  na IO nawet odmienność płci stwarza nową konkurencję w sensie medali i tak dalej

 • vero92 profesor

  Fajnie, powinno być. Od czegoś trzeba zacząć a na pewno by się bardziej rozwinął ten sport u kobiet dzięki temu, stał by sie bardziej popularny, kazdy by chciał mieć medal IO i pewnie wzbudzilo by to wieksze zainteresowanie.

 • anonim
  @TAMM

  To nie jest nowa konkurencja!
  To tylko kobieca odmiana juz istniejącej konkurencji i dlatego zakaz startu uważa sie za dyskryminację.

  Powinny byc ograniczenia dotyczące wieku i "wyczynu" (aby na zawody takiej rangi nie dopuszczać początkujacych) ale nigdy płci!

 • TAMM profesor

  MKOL nigdy nie lubił wprowadzać nowych konkurencji
  ale mam nadzieję że dadzą im poskakać

 • anonim

  Panowie się boja, że dziewczyny będą skakac lepiej od połowy skoczków bioracych udział w IO.
  Jest śmieszne, że na IO dopuszcza się beznadziejnie skaczących skoczków tylko dlatego, że sa mężczyznami a nie moga tam startować najlepsze na świecie skoczkinie tylko dlatego, że sa kobietami.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).