Adam Małysz: To czwarte miejsce na pewno mi pomoże

 • 2008-01-27 18:13

Adam Małysz przyznaje, że podium w Zakopanem było w zasięgu jego możliwości, jednak nie widzi powodów do specjalnego rozczarowania. Nasz najlepszy skoczek chce teraz skupić się na spokojnym treningu.

"Sądzę, że oba moje dzisiejsze skoki były już na tyle dobre, że mógłbym rywalizować z najlepszymi. Do lidera traciłem bardzo dużo, ale liczyłem na poprawę mojej lokaty w finale. Nie wyszło, bo pogoda nie dopisała. Gdyby jury podjęło decyzję o obniżeniu belki przed drugą serią, to może udałoby się te zawody doprowadzić do końca. To czwarte miejsce na pewno mi pomoże i doda wiary we własne możliwości, nie myślę już tyle w trakcie skoku, wraca ten automatyzm" - mówi Adam Małysz.

"Kamil oddał bardzo dobry skok i dziwię się trochę decyzji sędziów o zmianie belki. Warunki były trochę zmienne i było wiadomo że niemal każdy może poszybować daleko. A Kamil jest po prostu w dobrej formie, zna tę skocznię i można było przewidzieć, że skoczy dobrze" - uważa najlepszy polski skoczek.

"To czwarte miejsce to nie jest zawód, ponieważ moje skoki w ostatnim czasie nie były za dobre. Forma teraz jednak idzie w górę i mam nadzieję, że dalej będzie rosła. Na pewno chciałbym być na podium tutaj, to było realne, myślę, że to marzenie każdego zawodnika" - kontynuuje złoty medalista MŚ w Sapporo.

"Mam nadzieję, że teraz ten tydzień treningu pomoże mi ustabilizować moją formę na wysokim poziomie. Co do startu w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem to trenerzy są raczej temu przeciwni. Mi potrzeba spokojnego treningu, a nie zawodów, sprawdzania formy" - tłumaczy "Orzeł z Wisły".

"Głęboko wierzę w to, że jeszcze w tym sezonie moja forma eksploduje. Gdyby tak nie było, to nie byłoby sensu skakać już tej zimy" - zakończył Małysz.

Korespondencja z Zakopanego, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10111) komentarze: (62)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz w PŚ 2007/2008

  Miejsca w konkursach - od najwyższego;

  4 - Zakopane ------ 27.01.2008
  5 - Ga - Pa ---------- 1.01.2008
  6 - Bischofshofen - 6.01.2008
  7 - Trondheim ------- 8.12.2007
  8 - Trondheim ------- 9.12.2007
  9 - Villach ---------- 14.12.2007
  9 - Bischofshofen - 5.01.2008
  10 - Villach -------- 13.12.2007
  10 - .Engelberg --- 22.12.2007
  11 - Zakopane ---- 25.01.2008
  13 - Engelberg ---- 23.12.2007
  16 - Kuusamo ------ 1.12.2007
  17 - Oberstdorf --- 30.12.2007
  36 - Harrachov --- 20.01.2008 (loty)
  40 - Predazzo ---- 13.01.2008
  46 - Predazzo ---- 12.01.2008

  Jak widać A.Małysz w tym sezonie "wywalczył" już wszystkie miejsca w czołowej "10" PŚ w przedziale 4-10!
  Teraz kolej na 3.....2.....1.....MIEJSCA - powodzenia.

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz w PŚ w Zakopanem:

  2002 - 7 i 1
  2003 - 3 i 3
  2004 - 2 i 2
  2005 - 1 i 1
  2006 - 4 i 14
  2007 - 5 i odwołane - 25 w kwalifikacjach.
  2008-11 i 4

 • Katie44 początkujący

  super! Strasznie się ucieszyłam on na pewno też. Przyda mu się taki kop psychiczny i teraz powinno być coraz lepiej. Szkoda, że się dopiero obudził teraz...

 • anonim
  @misty

  Bardzo się mylisz.
  Skoro lecą Morgi i Ahonen, to chyba wielu poleci!

 • Misty początkujący
  powrót Mistrza

  W końcu jest z czego sie cieszyć! Adam z pewnością w czasie tego tygodniowego odpoczynku wróci do formy i nie będzie na niego mocnych. Trzymam za to kciuki!
  Ciekawe ilu skoczków wybiera się do Japonii? Chyba raczej niewielu.

 • motylek_ja bywalec
  Troche a propos , a trochę nie

  "Klimek bardzo lubi się z Adamem Małyszem. Kiedyś słyszałem, jak Adam powiedział mu: "Klimek, nie czytaj gazet, bo dziennikarze raz będą robić z ciebie króla, raz będą mieszać z błotem. A ty rób swoje"."

  Krzysztof Murańka, ojciec Klimka

 • anonim
  małysz

  Naszskoczek Adam Małysz to dobry skoczek. Przyznacie chyba rze Klimek Muranika i Kamil Stoch
  to teżnieźli zawodnicy:D

 • anonim

  Skok Adama wygladał naprawde dobrze,nie było widać tego spiecia na belce,no i super miał humor po konkursie,razem z inymi skoczkami sie fajnie"bawili"Forma bedzie,ale kiedy...ten czas najblizszy i przerwa powinna poskutkować,ale zbudować forme na mamuta nie jest łatwo tak szybko.Ale Adam jest mistrzem

 • anonim
  Gratuluję Adaś!

  Uważam,że dziś odbyły się wspaniałe zawody!Bardzo się cieszę, że Adam z każdym skokiem skaczę coraz lepiej i widać,że ta eksplozja jest tuż tuż:) Życzę, aby to czwarte miejsce dodało mu siły, energii, pewności siebie i wiary we własne możliwości bo to jest najważniejsze! Tydzień spokojnego treningu ale jednocześnie odpoczynku na pewno mu w tym pomoże!Powodzenia!Trzymam kciuki jak zawsze:)

 • Przemo początkujący

  Adam ma szanse a co z reszta bedzie np Stoch w 5 Hula i Kot regularnie w 50

 • gaga stały bywalec
  Podium...

  To podium na pewno mu pomoże , tak jak wcześniej mówiłam , potrzeba mu "kopa" i teraz nabierze pewności siebie, i być może zacznie powoli być na wyższych lokatach ( mam na myśli tutaj pierwszą piątkę) choć nie zapeszajmy, bo jedna jaskółka wiosny nie czyni:P... Trzymamy kciuki:)

 • Janusz J. bywalec
  ...

  Adam będziesz na pewno jeszcze w tym sezonie na podium, a może nawet wygrasz konkurs i uważam że masz realne szanse spokojnie być w piątce najlepszych PŚ !

 • maczo początkujący

  http://pl.youtube.com/watch?v=dtTFlp4s7w0 skok jacobsena z dzisiejszego konkursu

 • anonim
  skok

  ma ktoś może skok Jacobsena z tego dzisiejszego konkursu?

 • jozek_sibek redaktor
  @przemek

  Dzisiaj już to kilkanascie razy było podawane.
  Przejrzyj inne newsy - troche wlasnej inicjatywy!

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz w PŚ 2007/2008

  PŚ 2007/2008 - 11 miejsce - 386 pkt - 16 startów

  1.Kuusamo ------- 16 miejsce
  2.Trondheim ------ 7, 8
  3.Villach --------- 10, 9
  4.Engelberg ----- 10,13
  5.Oberstdorf ---- 17
  6.Ga - Pa --------- 5
  7.Bischofshofen - 9, 6
  8.Predazzo ----- 46,40
  9.Harrachov --- 36
  10.Zakopane -- 11, 4

 • anonim
  zawody

  Super! super! super!
  Zawody były super chociaż bez finałowej serii.
  Uważam że ten kto myślał że Adam Małysz już nigdy nie wróci do dawnej formy powinien wreszcie się obudzić.Bo Adaś właśnie sprawił im zimny prysznic tym 4 miejscem.
  Gratuluje oczywiście również Morgiemu i Norwegowi .

 • anonim
  Adam

  Genialny film o Adamie Małyszu:

  http://pl.youtube.com/watch?v=eFGfgTiMv8Q

 • Caffee doświadczony
  vegx

  oj zaatakowalby, sam w wywiadzie z Hellerem powioedzial, ze zaluje ze nie ma finalowej serii, bo dziś się bardzo dobrze czuł i mógłby oddać jescze jeden taki skok:)

  a jak On się cieszy i uśmiecha, to ja dostaje powera na cały tydzień. Tzn teraz dwa bo za tydz pozostaje tylko kibicowac Kamilowi.. i oczywiście codziennie będę tu pewnie z arana zaglądać czy są jakieś wieści z treningów Adasia:) nie ma takiego drugiego skoczka!:)

 • Wako bywalec
  PŚ Zakopane

  Niedawno wróciłem Z Zakopca. Emocje były nie powiem. Adas dzisiaj poczul sie jeszcze pewniej. Szkoda tej drugiej serii. Bardzo waże jest to że dzisiaj potrafił tylko dobrymi notami pokonać paru rywali.
  I jeszcze mam pytanie gdzie Ci pesymiści co przed konkursem w Zakopanem pisali o problemach załapania się do 50-tki. Paru niestety tak pisało.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).