FIS Cup w Sapporo: Triumf Koty Endo

• 2008-03-03 14:12

W sobotę, w japońskim Sapporo odbyły się kolejne zawody z cyklu FIS Cup. W słabo obsadzonym i w dodatku jednoseryjnym konkursie najlepszy okazał się Kota Endo.

Endo zwycięstwo zapewnił sobie dzięki skokowi na odległość 95,5m i dobrym notom za styl, które przesądziły, o jego wygranej. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak, Kazuya Yoshioka (95,5m), a trzecie miejsce zajął Yoshihiko Osanai (91,5m).

Najwyżej z obcokrajowców uplasował się Christian Ulmer. Niemiec za skok na 90,5m sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Fatalnie wypadł Takanobu Okabe (11 lokata).

Zobacz aktualną klasyfikację FIS Cup

Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5016) komentarze: (16)

• egl doświadczony

FIS zaliczyło te zawody lolopo co ty gadasz
    klasyfikacja już jest na FISie

FIS nie zaliczyło ani zawodów w Vancouver ani w Sapporo! Zobaczcie na generalkę na oficjalnej stronie fisu! Wszyscy tam startujący nie dostali punktów!

• jozek_sibek profesor
    @egl

Tak,dwa lata temu tak samo było w I konkursie w Courchevel(4.02.2006) - startowało 34 zawodników,ale tylko z 4 państw.

• ... doświadczony
    ...

Alvaro (*183.jaw.vectranet.pl) nie na 10 a moze pietnastkę bo tylu tam by stedy startowalo gdyby tonio nasz miszcz wysapil

• Canton doświadczony

Co łączy Puchar Świata, Puchar Kontynentalny i Puchar Fis? To, że w każdym z tych cyklów zawody w Sapporo są najgorzej obsadzone. Przecież to żenada. 14 zawodników tam skacze, właściwie sami Japończycy. W tamtym roku niektórzy pukali się w łeby widząc, że w Fis Cupach skacze dziadek Skupień. To zobaczcie teraz... Skacze dziadek Okabe w Fis Cup w Japonii.
    Mało kto tam w ogóle przyjeżdża, powinni to wycofać z kalendarza, oczywiście mówię o Fis Cup, bo jeśli chodzi o PŚ to, to miejsce jest potrzebne. Co roku trzeba wszystkim w Polsce przypominać, że Fortuna to jedyny złoty medalista w sportach zimowych, jaki urodził się w Polsce.

• olek_solec weteran

"
    W zawodach wystartowało zaledwie 14 skoczków z 4 państw, a więc zmagania na Miyanomori nie przyniosły żadnych zmian w punktacji łącznej Pucharu FIS.""

• Schlieri-fanka doświadczony

Żal... Jak w ogóle takie zawody możnabyło przeprowadzić...To chyba jakieś nie porozumienie:P

@jozek_sibek

FIS uwzględnia te wyniki dlatego redakcja też je uwzględniłą
    pamiętam że bodaj 2 lata temu we Francji też był taki konkurs że skakały 4 kraje i zaliczyli więc ten przepis chyba niefunkcjonuje

Redakcja

Proszę wyniki tego konkursu wycofać z klasyfikacji ogólnej - widzę,ze są uwzględnione!

Regulamin FIS jasno określa,że w zawodach FIS Cup muszą startować zawodnicy minimum 5 państw by zawody zostały uznane za oficjalne!

Warunek nie zostal spelniony - startowali zawodnicy 4 państw!