Laureaci V i VI etapu konkursu wiedzy o skokach

 • 2008-03-19 01:10

Zakończyły się dwa ostatnie etapy "Konkursu wiedzy o skokach narciarskich firmy Viessmann". Znamy więc laureatów V i VI tury, a już za kilka dni dowiemy się do kogo trafi główna nagroda - narty carvingowe "Matrix" ufundowane przez firmę Viessmann.

Piąty etap, w którym pytania były związane tematycznie ze skoczniami w Oslo i Lillahammer nie należał do najłatwiejszych. Mimo tego faktu, znaleźli się jednak uczestnicy, którzy udzielili dobrych odpowiedzi na wszystkie pytania.

Nagrodę za zwycięstwo w V etapie - zestaw polar + zegarek + latarkę, ufundowane przez firmę Viessmann wygrał użytkownik Fortuna07.

Nagrody pocieszenia - zestawy zegarek + latarka otrzymują:
shy-girl
irys2007
Reyes19
Mr Intel

Pytania dotyczące Pucharu Świata w Planicy okazały się stosunkowo łatwe dla sporej części uczestników konkursu, poprawne odpowiedzi pojawiały się bardzo często.

Zwycięzcą VI etapu został natomiast varak1, który również otrzymuje zestaw polar + zegarek + latarkę, ufundowane przez firmę Viessmann.

Nagrody pocieszenia - zestawy zegarek + latarka otrzymują:
marta698
musta
marcinm_
i-love-it


Zwycięzcom gratulujemy!

Już wkrótce podsumowanie konkursu, niebawem poznamy szczęśliwych posiadaczy nart carvingowych "Matrix".

Prawidłowe odpowiedzi do V etapu konkursu:
1. W którym roku norweskie Lillehammer było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich?
c. 1994

2. Ile wynosi odległość sędziowska na skoczni Lysgaardsbakken?
a. 138 metrów

3. Ile razy Adam Małysz stał na podium zawodów Pucharu Świata na Holmenkollen w Oslo (nie licząc tegorocznego konkursu)?
c. 6

4. Rekordzistką skoczni Holmenkollen w skokach kobiet jest Anette Sagen, ile wynosi oficjalny rekord obiektu ustanowiony przez Norweżkę w zawodach Pucharu Kontynentalnego Pań?
b. 128 metrów

5. Który skoczek norweski jako ostatni wygrywał konkurs Pucharu Świata na Holmenkollen w Oslo?
c. Roar Ljoekelsoey

6. Który kombinator norweski ma logo Viessmanna na czapce?
b. Max Thompson


Prawidłowe odpowiedzi do VI etapu konkursu:
1. Który z wymienionych zawodników, jako jeden z niewielu w historii, trzykrotnie triumfował (nie licząc tegorocznych konkursów) w zawodach PŚ na skoczni mamuciej w Planicy?
a. Matti Hautamaeki

2. Pierwsze Mistrzostwa Świata w lotach odbyły się w Planicy w 1972 roku. Ile razy w sumie ta impreza była rozgrywana na Letalnicy?
c. 5

3. Od pewnego czasu nie odnotowuje się oficjalnych rekordów świata w długości skoku. Który z wymienionych skoczków ustanowił ostatni oficjalny rekord długości skoku?
c. Piotr Fijas

4. Który z polskich skoczków jako pierwszy przekroczył granicę 200 metrów?
c. Robert Mateja

5. Do kogo należy rekord Finlandii w długości skoku (tegoroczne rezultaty nie są brane pod uwagę)?
b. Mattiego Hautamaeki

6. Jaką dyscyplinę sportową uprawia wspierana przez firmę Viessmann Magdalena Neuner?
b. biathlon


Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4154) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Motyl bywalec

  a kiedy mogę spodziewać się nagrody pocieszenia za 4 etap? ;) czekam od 8 marca...

 • musta początkujący

  ja też jestem wymieniona wśród laureatów VI etapu a maila nie dostałam

 • anonim

  a powiadomia laureatow mailem? nie dostalam maila

 • fabio początkujący

  Droga redakcjo. Do waszej wiadomości, oficjalnym ostatnim rekordzistą świata był Matti Nykanen a nie Piotr Fijas.

 • szwajcarka początkujący

  To trochę bez sensu uznawać błędną odpowiedź, nie lepiej w ogóle to pytanie usunć i unać, że go nie było?

 • vegx redaktor

  OK. Są pewne sprzeczne informacje, wiec odpowiedzi B i C zostaną uznane w końcowym sumowaniu punktów jeśli chodzi o główną nagrodę.
  0 punktów w tym pytaniu będzie jedynie za odpowiedź A.

 • anonim

  no właśnie z tym Fijasem to Redakcja się pomyliła, więc wynik ostatniego etapu są złe. Rada: na przyszłość zadawjcie pytanie, na które znacie odpowiedzi i jesteście ich pewni. Bo inaczej konkurs mija się z celem...

 • Mr Intel początkujący

  yes yes yes


  pierwszy raz próbowałem i już wygrałem - to się nazywa mieć szczęście :)

 • vegx redaktor

  Sprawdze to jeszcze i przemyślę uznanie obydu odpowiedzi w ostatecznym rozrachunku jeśli chodzi o główna nagrode.

 • szwajcarka początkujący

  Gratulacje wszystkim!
  MegaMoc ma rację!
  Zresztą sami przecież pisaliście w artykule Historia Lotów Narciarskich bodaj z 2001:
  "Wtedy to Fin Matti Nykaenen po raz drugi z rzędu ustanowił na skoczni w Planicy nowy rekord świata - 191 metrów. I nagle FIS powiedział: "Stop! "
  A potem:
  "Zapowiadana decyzja nie rejestrowania więcej rekordów weszła w życie w 1987 roku, akurat tuż przed tym, jak Polak Piotr Fijas skoczył w Planicy 194m(...), co nie zostało już uznane za rekord."
  Pozdrawiam

 • MegaMoc początkujący

  Gratuluje wszytskim co wygrali przez kolejne 6 etapów :)

  w moim przypadku nie ma nawet do 6 razy sztuka... hehe no ale nic jak pech to pech, trzeba zyc dalej :P


  A co do pytania 3
  Podobno FIS nie uznał tego rekordu Piotra Fijasa bo cos tam cos tam (jak zwykle kręcili) ... i do dzis jako oficialny według FIS podaje sie 191m który należy do Matti Nykanaena.

  No ale nie bede tutaj tego spekulował z lepszymi znawcami skoków niz ja... ale ... moze ktos by napisał coś więcej na ten temat

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).