Pekka Niemelae: "Musimy dać młodzieży możliwości rozwoju"

 • 2008-07-09 01:30

Po udanym, zeszłorocznym sezonie, który dla francuskiej reprezentacji skoczków narciarskich okazał się być najlepszym w ciągu ostatnich 10 lat, wzrosły wymagania związku i kibiców w stosunku do zawodników. Po krótkim wypoczynku przyszedł czas na wznowienie ciężkich treningów pod okiem fińskiego szkoleniowca Pekki Niemeli oraz na wprowadzenie zmian w systemie francuskich skoków.

W kadrze A Francji na sezon 2008/2009 znaleźli się David Lazzaroni, Vincent Descombes i Emmanuel Chedal, a w skład kadry juniorskiej wchodzą: Nicolas Mayer, Alexandre Mabboux, Julien Dorme, Jordan Taillard i Ronan Lamy Chappuis. Mayer będzie teraz trenował z kadrą A i jeżeli dobrze zaprezentuje się na treningach, ma szansę wystąpić w inauguracyjnym konkursie LGP w Hinterzarten.

"Faktycznie nie posiadamy kadry B. Jest to wynik zbyt małej liczby zawodników. Dlatego lepszym posunięciem jest zwiększenie uwagi na kadrę A i grupę juniorską" - tłumaczy Niemelä.

Celem trenera jest podniesienie poziomu francuskich juniorów na tyle, aby mogli regularnie zdobywać punkty Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata.

"Na następny sezon zaplanowano więcej konkursów drużynowych. Naszym problemem - a właściwie wyzwaniem - jest znalezienie czwartego zawodnika, który mógłby rywalizować na najwyższym poziomie. Dlatego chcemy uzupełnić drużynę najpóźniej do sezonu 2009/10" - powiedział Fin.

"Musimy dać młodzieży najlepsze możliwości rozwoju. Jeżeli chcemy liczyć na sukcesy, konieczne są zmiany w systemie szkolenia. Chciałbym, aby w Courchevel powstała baza treningowa dla naszych zawodników. Treningi oraz naukę rozpoczynaliby tam 15-latkowie. W ośrodku odbywałyby się również zgrupowania seniorów. Połączenie młodości z doświadczeniem musi dać dobre efekty. Chcę, aby w sezonie 2009/2010 Francja mogła już bez problemów wystawiać czteroosobowy zespół do konkursów drużynowych Pucharu Świata" - dodaje szkoleniowiec.

Głównym trenerem w centralnym ośrodku szkolenia francuskich skoczków narciarskich ma zostać były reprezentant kraju - Nicolas Dessum. Pomoże mu również asystent Niemeli z zeszłego sezonu - Herve Perret.


Klaudia Feruś, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4737) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Pekka Niemelae w PŚ

  Pekka Niemelae ur.1974:

  Nie zdobył ani 1 pkt PŚ:

  Miejsca w konkursach PŚ - tylko 6 występów!

  40 miejsce - 28-02-1996 Kuopio
  42 miejsce - 05-03-1994 Lahti
  48 miejsce - 03-03-1996 Lahti
  53 miejsce - 07-03-1993 Lahti
  57 miejsce - 03-03-1991 Lahti
  62 miejsce - 06-03-1993 Lahti

 • egl początkujący

  kilka jego skoków
  http://youtube.com/results?search_query= pierre+emmanuel+robe&search_type=&search=Search

 • egl początkujący

  generalnie jeśli o Pierre'a Robe chodzi nic się z nim nie stało tylko Niemelae wie że ten skoczek nie rokuje za dobrze
  ma 22 lata na karku i zdobył w karierze zaledwie 14pkt PK , w PŚ nigdy nie przebrnął kwalifikacji dlatego trener szuka wśród młodych

 • egl początkujący

  Robe ma rekord 156m z drużynówki z Oberstdorfu

 • anonim

  A co się stało z Pierrem Emmanuelem Robe? Tym który ma rekord życiowy 114 metrów?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).