Otwarcie wyciągu na Krokiew i Memoriał Bronisława Czecha

 • 2008-07-11 16:15

Wyciąg krzesełkowy na Wielką Krokiew będzie oddany do użytku 26 lipca - zapewnia dyrektor COS Franciszek Bachleda Księdzulorz. Tego samego dnia na skoczni rozegrany zostanie Mały Memoriał imienia Bronisława Czecha.

"26 lipca to nie jest termin przypadkowy" - mówi dyrektor. "Tego dnia w stulecie urodzin Bronka Czecha rozegrane zostaną skoki w ramach Małego Memoriału jego imienia. Żeby podkreślić wagę jubileuszu i przebudowę kolejki na Wielką Krokiew, będzie też przeprowadzony bieg przełajowy wzdłuż trasy wyciągu" - zdradził.

Dodał, że termin powinien być dotrzymany ponieważ prace posuwają się naprzód zgodnie z planem. "W tym tygodniu zawiesimy linę, a w przyszłym wykonawca chce przeprowadzać jazdy próbne" - zapewnił Księdzulorz.

Funkcjonujący do tej pory wyciąg został zbudowany w 1961 roku. Długość trasy wynosiła 254, a różnica poziomów 117 metrów. Wyciąg miał po trzy kursujące wahadłowo krzesełka co powodowało, że jego zdolność przewozowa odbiegała znacznie od nowoczesnych urządzeń pracujących na skoczniach świata.

Nowy wyciąg ma długość ponad 340 metrów, różnica poziomów pomiędzy stacją dolną, a górną wynosi 130 metrów. 50 dwuosobowych krzesełek w ciągu godziny przewiezie ponad 600 osób. Koszt inwestycji to około 5 milionów złotych.


Marcin Hetnał, źródło: PAP
oglądalność: (3998) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • maja88 bywalec

  Właśnie wróciłam z Zakopanego. Widziałam prace związane z wyciągiem i te nowe krzesełka. Mam nadzieje, że rzeczywiście skończą wszystko w terminie!

 • anonim

  To teraz na pewno będa turystów przewozić;)

 • Emu początkujący

  Niemniej nigdy nie zapomnę starego wyciągu. :) I tego, jak przypadkowo jechałam z deptaczami i widziałam, jak w połowie trasy zeskakiwali z krzesełek w śnieg.

 • anonim
  transmisje

  25 lipca o godz.18.00 są kwalifikacje na żywo do konkursu LGP, na eurosporcie,
  26 lipca o godz.17.45 konkurs drużynowy na żywo, też stacja eurosport,
  27 lipca też na stacji eurosport na żywo, konkurs indywidualny, godz.11.00.

 • Radek początkujący

  "26 lipca to nie jest termin przypadkowy"
  No tak nieprzypadkowy - wtedy jest LGP w HiZa :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).