FIS Cup w Oberwiesenthal: Triumf braci Fettner

 • 2008-07-12 20:54
ong>Manuel Fettner skokami na 102,5 i 103m wygrał sobotni konkurs FIS Cup w niemieckim Oberwiesenthal (HS 106). Na drugim stopniu podium stanął Nicolas Fettner (102,5 i 102,5m), a trzeci był Nico Hermann (102,5 i 99,5m).

Tuż za podium uplasował się Felix Brodauf (98 i 99,5m), piąte miejsce zajął Petar Fartunov (98 i 100,5m), a szósty był Andreas Strolz (99 i 96,5m).

W konkursie nie wzięli udziału Polacy. Już jutro kolejne zawody w Oberwiesenthal.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację FIS Cup

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4276) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Nicolas Fettner dopiero w poprzednim sezonie się obudził i zaczął dobrze skakać, więc nie miał jeszcze szansy startu w PŚ. W kadrze Austrii na PŚ często brakuje zawodników, którzy plasują się na podium w CoC, a Nicolas Fettner nawet jeszcze podium w CoC nie zaliczył. Ale widać u niego znaczącą poprawę formy.

 • anonim

  No to normalnie osiągnięcia godne mistrza =P, w naszej kadrze choćby młodszy od niego Kot nawet wygrał konkurs COC, a będący w jego wieku Żyła i Stoch punktowali z PŚ i zajmowali miejsca na podium w COC :), a jako że Austriacy nie są ogórkami i mają sporo dobrych skoczków w porównaniu do nas, to tam taki Nicolas Fettner nie ma prawie żadnej siły przebicia, więc nie dziwo że skaczę w FiS Cupach

 • Boy profesor

  @Białystok
  Najwyższe miejsce w CoC Nicolasa Fettnera to 2 razy czwarte miejsca w Whistler i Trondheim, ale 5 razy wygrywał konkursy FIS Cup.

 • anonim

  Nicolas Fettner praktycznie do tej pory nic wielkiego nie osiągnął w zawodach rangi COC, nie przypominam sobie żeby zajął na tych zawodach choć raz miejsce na podium, więc ten jego marazm jest zasadny, bardziej mnie ciekawi dlaczego Manuel skaczę wszędzie gdzie się da: A to Fis Cupy, a to COC , a to Puchar Świata, to że nie jest jednym z pierwszych do PŚ to rozumiem, więc w COC przez to startuje, ale po co na Fis Cupach, skoro potrafi w 10 PŚ się nawet zameldować?

 • anonim

  Czy Fettnery wyjda kiedyś z tego marazmu i zaistnieja w światowych skokach?

 • Boy profesor

  @Marco Polo
  W tym konkursie Manuel wystąpił choćby dlatego żeby porównać swoją formę z bratem, który zaczął już zimą dobrze skakać i już skacze właściwie na jego poziomie.

 • Marco Polo weteran
  po co to komu?

  Zastanawiam czy te starty starszego Fettnera w FIS Cup-ie to z jego inicjatywy czy tez z woli trenerów.
  Z czyjej by nie byly to cokolwiek smieszne są. Zawodnik, który juz jako 15-latek zdobywał bardzo wysokie miejsca w PŚ, co roku udowadnia Bułgarom, Rumunom i komu tam jeszcze (z Turkami włącznie), że potrafi wygrac z nimi bezposredni pojedynek. Brawo! Prawdziwy bohater. A za tydzień wygra PK, po czym wejdzie do 15-tki konkursu PŚ.
  Debilni ci Austriacy czasami. Co chcą udowodnić? Niech jeszcze posla na FIS Koflera. Albo lepiej. Morgensternae Schlierenzauerem. We dwójkę. Żeby się czasem który samotnie nie poczuł.

 • egl początkujący

  pamiętam jak w wieku 11 lat Bułgarzy posłali Zografskiego na COC w Lauscha w 2005
  na treningu skoczył 36m i w zawodach już nie wystartował , a ja się zastanawiałem po co oni go tam posłali
  dzisiaj widać że Zografski na tym zyskał , bo u siebie skoczni i tak praktycznie nie ma , a tak jeździ po Europie i 'poznaje' kolejne skocznie
  Zografski skocznie duże ma już oskakane co w jego wieku jest dość rzadkie

 • anonim
  Zografski (1993)

  Dziś Zografski czwarty :)

  A co robi jego rówieśnik Tomasz BYRT? Skacze na K-35 na Pucharze Wójta Koziegłów Górnych?
  Gratulacje dla PZN. Oszczędzajcie dalej na wycieczki swoich synów.

 • anonim

  Dlaczego Amerykanie nie startuja w LGP? Czy na tai start musi wyrazić zgode rodzimy związek narciarski? Oni mają teraz jakąś niezależna kadrę pod opieka Danneberga. Czyżby to był powód?

 • anonim

  1. Manuel Fettner, AUT; 102,5 und 103 m; 263,5
  2. Nicolas Fettner; AUT; 102,5 und 102,5 m; 261,0
  3. Nico Herman, SC Partenkirchen; 102,5 und 99,5 m; 255,0
  4. Felix Brodauf, SG Nickelhütte Aue; 98 und 99,5 m; 244,5
  5. Petar Fartunov, BUL; 98 und 100,5 m; 244,0
  6. Andreas Strolz, AUT; 99 und 96,5 m; 241,5
  7. Roma Sergeevich Trofimov, RUS; 97,5 und 97 m; 237,5
  8. Jan Mayländer, SC Degenfeld; 95,5 und 98,5 m; 236,0
  9. Vladimir Zografski, BUL, 99 und 94,5 m; 235,5
  10.Stephan Leyhe, SC Willingen; 98 und 95 m; 234,5

 • Boy profesor

  Bułgarzy już w CoC prezentowali się bardzo poprawnie i tylko czekać aż zdobędą tam punkty i wysokie miejsca. Widać pracę trenera Winterlicha i to bardzo.

 • Adrian D. redaktor

  Warto wiedzieć, że to wcale nie jest największe sukces Fartunowa. Już w ubiegłym sezonie zimowym błysnął formą w FC w Harrachowie, utarł się o podium zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

 • egl początkujący

  to nie ten Morassi co był nawet na podium PŚ tylko jego młodszy ( i dużo słabszy) brat Simone

 • anonim

  Bułgarzy górą. A Morassi dopiero 43!

 • egl początkujący

  no i Fettnerowie wygrali zgodnie z przewidywaniami
  2 Bułgarów w dziesiątce!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).