Crunchips: Niespodziewane zwycięstwo Konrada Turczaka

 • 2008-07-20 22:18
ong>W niedzielę w Zakopanem juniorzy C, B i A rywalizowali w zawodach o Wielki Puchar Crunchips. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Grzegorz Miętus, Konrad Turczak i Wojciech Gąsienica-Kotelnicki.

Najlepszy wśród juniorów C (skocznia K65), Grzegorz Miętus, uzyskał w swoich skokach odległości 69,5 m i 68 m. Drugie miejsce zajął Tomek Byrt (68 m i 71 m), a trzecie - Klimek Murańka (64 m i 72 m).

Na obiekcie K85 rozegrano tylko jedną serię, ponieważ problem sprawił wiejący wiatr. Wśród juniorów B sporą niespodziankę sprawił Konrad Turczak z Sokoła Szczyrk, który skokiem na 89,5 m nie dał szans swoim konkurentom. Wyprzedził on kadrowiczów: Krzysztofa Mięusa (86 m) i Kamila Skrobota (86,5 m).

W grupie juniorów A wygrał Wojtek Gąsienica-Kotelnicki (91 m), przed Kubą Kotem (87,5 m) i reprezentantem Słowacji, Tomasem Zmoray (83,5 m).

Pełne wyniki

Galeria zdjęć autorstwa Adriana Gładeckiego na stronie Tygodnika Podhalańskiego

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5927) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Tomas Zmoray zdobywał już tego lata punkty CoC a tutaj dostał od Kotelnickiego lanie, 7,5 m. Czy Kotelnicki jest w życiowej formie czy Zmoray zepsuł skok?

 • anonim

  jak porównywać skoro skakali na innych skoczniach..
  drugi skok zniszczonego przez rodziców był akurat najdalszy..
  cechą forum jest, że niektóre poglądy są z założenia bezsensowne, tak było, jest i będzie

 • anonim

  Turczak jest w tej chwili dużo lepszy od Murańki którego zniszczyli rodzice

 • anonim

  Szkoda mi trochę klimka.Zapowiadał się tak dobrze,ale w końcu to dzieciak jakich dużo,jego ciało przybierze z biegiem czasu na masie i skoczy parę cm w górę,no szkoda ja mu kibicuje z całego serca i mam nadzieję,że niezmarnuje się jego wielki talent

 • anonim
  Turczak

  Turczok miał szczęście które spowodowane było dobrymi warunkami zobaczymy jak postartuje na kolejnych zawodach

 • egl początkujący

  też jestem ciekaw jak Konrad Turczak będzie się prezentował w kolejnych zawodach , mam nadzieję że potwierdzi ten wynik z Crunchips

 • anonim

  wszyscy teraz będą patrzeć na Konrada - czy jest tak dobry czy miał szczęście i przypadkowo wygrał - teraz musi potwierdzić swoje możliwosci na kolejnych zawodach w niedziele- jest nadzieją beskidzkich skoków

 • anonim
  kontrola

  rumunii smarowali narty olejem niedozwolonym i spierniczyli rozbieg

 • anonim
  turczak

  akurat Turczak miał bardzo dobry wiatr pod narty

 • anonim

  @ kontrola nart (*u91.neoplus.adsl.tpnet.pl), 21 lipca 2008, 08:16

  kontrola nart polegala na sprawdzaniu czy ktos nie smaruje niedozwolonymi srodkami (ropa i takie inne)

 • Norbert1888 początkujący

  brawo Konrad! jeżeli ktoś jest w formie i ma talent to nawet zły wiatr mu nie przeszkodzi w wygrywaniu!

 • anonim

  K. Turczak znokautował wielkich kadrowiczów - już na oficjalym treningu skakał od nich dalej - Konrad do kadry B a trener Poębski za trenera Celeja jako trener kadry młodzieżowejn

 • anonim

  no i co z tego ze byla jedna seria? ale jak on skakal prawie w oole nie wialo...a np. jak skakal kotelnicki to byl wiatr chyba z 3 metry pod narty... turczak ma forme a nie szczescie:)

 • anonim

  brawo turczak ciekawe cy to przypadek czy eksplozja wielkiego talentu trzeba pamiętać ze była tylko jedna seria

 • anonim
  Junior C

  W I serii na pewno kontrolowano długość nart, bo były dyskwalifikacje. W drugiej prawdopodobnie znów mogli latać na nartach o pół metra dłuższych.

 • anonim
  wiatr

  Proszę spojrzeć na odległości uzyskiwane przez zawodników w kategorii Junior C w drugiej serii: Murańka skoczył dalej od Byrta, który skoczył dalej od Miętusa, który wygrał :) Gratulacje dla wszystkich chłopaków

 • anonim

  To może powinien wrócić temat skoczni krytych albo z jakimiś osłonami przed wiatrem. W innych dyscyplinach kaprysy pogody są przynajmniej równe dla wszystkich zawodników..
  Zdjęcia jak z prospektów;)

 • anonim
  PORONIEC

  Czy ten klub jeszcze istnieje?
  Czy tam wogóle trenują jakieś dzieci?

 • anonim

  Zawsze wiatr karty rozdaje, ale nie zawsze pomaga "tym co trzeba" hehehe

 • Kibic początkujący
  Wyniki

  Do czego moge porównać dzisiejsze zawody na k85 ? Hhhmmmmm............. Doooo................ do potrójnej kumulacji w dużym lotku :) Newsa tego zatytułowałbym : "Puchar Crunchipsa - karty rozdawał wiatr "

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).