Polska kadra młodzieżowa trenuje w Hinterzarten

 • 2008-07-30 14:29

Od niedzieli kadra młodzieżowa polskich skoczków przybywa w niemieckim Hinterzarten, gdzie pod wodzą trenerów Adama Celeja i Piotra Fijasa przygotowuje się do startów w FIS Cup.

"Aktualnie najlepiej prezentują się Dawid Kubacki i Grzegorz Miętus, nieźle skacze również Kamil Kowal" - mówi trener Celej.

"Dawid Kowal spisuje się obecnie lepiej, nadal zmaga się z problemem związanym z dojazdem do progu. Jeśli chodzi o motorykę to jest czołowym zawodnikiem w drużynie, ale wszystko psuje ten błąd dojazdu, przez co nie może on jeszcze skakać tak jak go na to stać" - kontynuuje trener kadry młodzieżowej.

"Ogólnie dyspozycję drużyny oceniam dobrze. Z techniką jest już całkiem nieźle, w okresie jesiennym będziemy koncentrować się na treningu motorycznym. Teraz czekają nas starty w zawodach FIS Cup w Strbskim Plesie (9-10.08), potem w Predazzo (22-23.08)" - ocenia polski szkoleniowiec.

"W LGP na razie nikt z tych zawodników startować nie będzie, zwłaszcza, że nie dysponujemy jeszcze nawet kombinezonami, w których moglibyśmy startować w tak poważnych zawodach. Musimy obecnie dopasowywać kombinezony z zimy. Na LGP trzeba mieć sprzęt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach" - tłumaczy Celej.

"Najważniejszym startem tego lata będą dla nas Mistrzostwa Polski no i FIS Cup. Staramy się jak najwięcej trenować z grupą A, aby było kogo podpatrywać, do kogo dążyć. Młodzi zawodnicy muszą mieć jakieś wzorce do naśladowania. Chociażby Maciek - jest rówieśnikiem tych skoczków, a zbliża się już do światowej czołówki, można więc na nim sie wzorować" - zakończył Adam Celej.

W Hinterzarten kadra młodzieżowa pozostanie do piątku.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4185) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @faanka

  Murańka startuje. Kilka dni temu przegrał w Hinterzarten ze swoim równiesnikiem Jakubem Przybyłą, tez z Zakopanego.

 • fannka początkujący

  A Klimek Murańka
  Co z nim
  Nie startuje ?

 • anonim

  Brawo PZN! Brawo Tajner! Mamy najzdolniejszą młodzież na globie a w nią nie inwestujemy.Jak Adam odejdzie to będzie klapa na wiele lat,powiedzmy po prsotu nie inwestujemy tych chłopaczków.Ahh

 • Boy profesor

  Maciek to perełka, zobaczcie jak niewielu zawodników w jego wieku zdobywa punkty w zawodach najwyższej rangi. Wprawdzie w PŚ Maciek punktów jeszcze nie zdobył, ale wielokrotnie je zdobywał w LGP, a to też coś. A myślę, że wciąż jeszcze nie pokazał na co go stać.

 • Vanilia początkujący

  to chyba dobrze, że tak powiedział, nie?
  Maciek jest przecież w ich wieku, a nawet młodszy od niektórych, a tu już lepiej skacze od najlepszych...
  Mam nadzieje, że będziemy mieli więcej takich młodych uzdolnionych...

 • anonim

  Brawa dla PZN za finasowe wsparcie kadry B :PPP. Jeszcze nie mają nowych kombinezonów...

  A pytanie do trenera. Czemu kadra B nie planuje startów w Roznowie i Frenstacie (16-17.08)?

  I popieram któregoś z przedmówców w wewnętrznych eliminacjach do LGP w Zakopanem powinni wystartować pozakadrowi sezniorzy a trenerzy powinni wtedy skontrolować narty, kombinezony i smarowanie nart (czy ktoś nie oszukuje stosując niedozwolone substancje- ponoć częsty proceder dla podniesienia prędkości a na LGP tego nie zastosuje i potem klapa i każdy zszokowany czemu "fawozryci" skaczą poniżej 100 metra na K-120)

 • anonim

  Jasne, wkońcu ma 2 brązowe medale z Wielkiej krokwi , On lepiej czuje się na dużych skoczniach jest lekki skacze przedewszystkim poprawnie technicznie. Możliwe ze gdy zaczną treningi Na Wielkiej krokwi to się pokaże z lepszej strony. A pozatym Kruczek dał mu mocny trening na siłowni i może mięśnie mu jeszcze nieodpoczęły , ja myślę że on Bedzie w zimię pewnym punktem reprezentacji.

 • andbal profesor
  KMiętus

  Na miesiąc przed zawodami nie można wykluczać ze startu (wydaje się wielce utalentowany) w LGP Zakopane zawodnika który teraz nie ma jeszcze formy.

 • anonim

  No to co ale z kadry B moga startować tylko Kubacki Dawid Kowal i Murańka a oni skaczą słabo na tle paru zawodników spoza kadry których możemy wystawić, tj.Wojciech Skupień,Rafal Śliz Krystian Długopolski i narazie wygląda na to ze oni wystartują +7skoczków z kadry A oprócz Krzyśka Miętusa który póki co skacze slabo. Szkoda tylko Ze ci zawodnicy spoza kadry trenują prawie cały czas na k 85 w Zakopanem

 • vegx redaktor

  @kolo
  Na LGP zapewne dołączy się jeszcze kilku chłopaków z B, żeby limit wypełnić.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).