Roznov: Tomasz Pochwała drugi w zawodach o Puchar Starosty Miasta

• 2008-08-17 17:58

W sobotę w Roznovie, na skoczni K70, odbył się jubileuszowy, 50. konkurs skoków narciarskich o Puchar Starosty Miasta. Najlepszym polskim zawodnikiem był Tomasz Pochwała, który zajął drugie miejsce.

Zwyciężył skoczek czeskiej kadry B, reprezentant klubu Dukla Liberec, Lukas Hlava, lądując na 73,5 m i 77,5 m. Tomasz Pochwała stracił do niego 3,4 pkt, uzyskując w swoich skokach 73 m i 76 m. Trzecie miejsce w konkursie przypadło w udziale Jiriemu Mazochowi (69 m i 73 m). W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów: Tomisław Tajner (5. miejsce) i nasz najlepszy obecnie kombinator norweski, Marcin Mąka (9.).

W kategorii juniorów (r. 1993 i mł) wszystkie miejsca na podium wywalczyli Czesi. Wygrał Vitek Hacek (74,5 m i 79 m), przed Jakubem Dedkiem (73 m i 76 m) i Kristofem Tiserem (73,5 m i 73,5 m). Tuż za nimi znalazł się najlepszy z naszych zawodników, Andrzej Gąsienica, któremu do podium zabrakło 1,7 pkt. Wykonał on skoki o długości 71,5 m i 74,5 m. W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Paweł Murzyn (9.).