MP UKS w Zagórzu: Jarząbek, Żyła i Byrt mistrzami w skokach

• 2008-10-06 19:32
W niedzielę w Zagórzu rozegrano konkurs skoków narciarskich w ramach Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

Po deszczowej sobocie, niedziela przyniosła lepszą pogodę - pojawiło się słońce, jednak zdarzały się lekkie podmuchy wiatru.

W kategorii rocznika 1997 i mł. (skocznia K20) złoto zdobył Bartek Jarząbek, który dzień wcześniej wygrał konkurs kombinacji norweskiej. Drugie srebro do swojej kolekcji z tej imprezy dorzucił Dawid Jarząbek (obaj ci zawodnicy są z klubu TS Wisła Zakopane/UKS Bańska Wyżna), natomiast na trzecim miejscu znalazł się Mariusz Małysiak z Olimpijczyka Gilowice.

Wśród juniorów D (skocznia K40) złoto zdobył Damian Żyła z LKS Klimczok Bystra/UKS Orzeł Wilkowice, który w obu skokach lądował na 42,5 m. Drugie miejsce wywalczył Bartek Gąsienica Laskowy ze Startu Krokiew Zakopane/SMS Zakopane, który dzień wcześniej zdobył Mistrzostwo Polski w kombinacji norweskiej. Na trzecim miejscu znalazł się kolega klubowy Damiana Żyły, Kuba Wolny.

W najstarszej kategorii wiekowej - junior C - wygrał faworyt - Tomek Byrt, skacząc dwukrotnie na odległość 43 m. Wyprzedził Bartka Kłuska z Klimczoka Bystra i zwycięzcę kombinacji norweskiej, Andrzeja Gąsienicę.

Razem z chłopcami skakały również dziewczęta, które zostały osobno nagrodzone. Złoty medal wywalczyła Magda Pałasz, srebro - Asia Szwab, a brąz - Monika Luber.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Warto dodać, że dyplomy otrzymali wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki każdej kategorii wiekowej, co rzadko się zdarza na konkursach.