Polscy skoczkowie triumfują w Bad Freienwalde

• 2008-10-26 22:12

W piątek na odbył się nocny konkurs skoków o Wielką Nagrodę Uzdrowiska Bad Freienwalde. Wystartowali w nim młodzi, polscy skoczkowie i sięgnęli po najwyższe laury.

Wśród dziesięcio- i jedenastolatków, na skoczni K42, piąte miejsce zajął Dawid Byrt, natomiast szósty był Kuba Jurosz (obaj Wisła Ustronianka).

W grupie dwunasto- i trzynastolatków pierwsze cztery miejsca przypadły Polakom. Wygrał Krzysio Leja (Start Krokiew), przed Michałem Milczanowskim (Zakucie Zagórz), Dominikiem Juroszem (Wisła Ustronianka) i Tymkiem Urbasiem (Start Krokiew/UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Najstarszą grupę wiekową na tej skoczni stanowili wyłącznie Polacy, wśród których najlepszy okazał się Patryk Dunajski z Wisły Ustronianki, pokonując Marcina Miętusa i Jasia Łowisza ze Startu Krokiew.

Następnie rywalizacja przeniosła się na największy obiekt w mieście - skocznię K66. Wśród najmłodszych zwyciężył Michał Milczanowski z Zakucia Zagórz, pokonując Krzysia Leję ze Startu Krokiew Zakopane i Kubę Jurosza z Wisły Ustronianki.

W trzyosobowej grupie trzynastolatków miejsca na podium podzielili między siebie: Kamil Gałysa, Jaś Łowisz (Start Krokiew Zakopane) i Adam Ruda (Zakucie Zagórz).

Wśród zawodników o rok starszych, pierwsze trzy miejsca wywalczyli zawodnicy Wisły Ustronianki: Olek Zniszczoł, Szymon Szostok i Kamil Byrt.

W kolejnej "polskiej" grupie, tym razem piętnastolatków, wygrał Tomek Byrt (Wisła Ustronianka) przed Rafałem Polinkiewiczem (Start Krokiew/SMS Zakopane) i Patrykiem Dunajskim (Wisła Ustronianka).

Najlepszym szesnastolatkiem na skoczni K66 był Piotr Wójcik z Wisły Ustronianki.