Strona główna • Puchar Świata

PŚ w Zakopanem: Schlierenzauer wygrywa, czterech Polaków punktuje

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał drugi zakopiański konkurs Pucharu Świata. 19-latek skoczył dwukrotnie najdalej, osiągając 130,5 metra w pierwszej serii oraz 138,5 metra w finale.

Drugą lokatę ze stratą pięciu punktów do zwycięzcy zajął Wolfgang Loitzl po skokach na odległość 130 oraz 136,5 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann, Szwajcar lądował na 127,5 oraz 134 metrze. Tuż za czołową trójką uplasował się Dimitri Wasiliew oraz dwóch Niemców - Martin Schmitt i Michael Uhrmann. Tytuł "Man of the day" ponownie otrzymał Roman Koudelka, Czech zajął 7. lokatę.

W finale wystartowało czterech Polaków, najwyżej sklasyfikowanym z nich był Adam Małysz, który osiągnął 117 oraz 126 metrów, co dało mu ostatecznie 12 miejsce. Na 14. miejscu zawody zakończył Kamil Stoch, który w finale lądował również na 126 metrze. 24. miejsce zajął Łukasz Rutkowski (117m; 119m), a 29. był Piotr Żyła uzyskując dwukrotnie 115 metrów.

Pierwszej serii nie przebrnęli Rafał Śliż, Krzysztof Miętus, Stefan Hula i Maciej Kot.