PŚ w Vancouver: Schlierenzauer królem Vancouver, Małysz czwarty!

Gregor Schlierenzauer wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Vancouver. 19-letni Austriak uzyskał 137,5 i 149 metrów, ustanawiając w finale nowy rekord skoczni. Drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern (140,5 i 141m), a trzeci był Ville Larinto (137 i 149m).

Drugi konkurs na olimpijskiej skoczni w Vancouver był niezwykle emocjonujący. Pod sam koniec serii finałowej podmuchy wiatru były bardzo sprzyjające, co zaowocowało niesamowitymi odległościami osiąganymi przez skoczków. Ville Larinto poszybował aż na 149 metrów, jednak nie był w stanie ustać takiego skoku. Z lądowaniem na tym samym metrze nie miał problemów Gregor Schlierenzauer, ustanawiając nowy rekord skoczni.

Znakomite czwarte miejsce wywalczył Adam Małysz. Polak poszybował na 133 i 135,5m w niezbyt korzystnych warunkach wietrznych. Nasz "Orzeł z Wisły" ponownie wywalczył tytuł "Man of the Day", będąc najlepszym zawodnikiem spoza czołowej "10" Pucharu Świata.

Przyzwoicie spisał się Kamil Stoch, uzyskujac 120,5 i 123,5m, co dało mu 24. lokatę.

Niestety do finału nie awansowali Stefan Hula (117,5m i 32. miejsce) oraz Marcin Bachleda (107m i 45. lokata).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w przyszły weekend w japońskim Sapporo. Niestety, nie zobaczymy tam Adama Małysza, który będzie w tym czasie trenował, podobnie jak Simona Ammanna czy Martina Schmitta.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »