PK w Titisee-Neustadt: Czesi najlepsi w konkursie

Jakub Janda wygrał w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Titisee-Neustadt. Doświadczony Czech wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Ondreja Vaculika, a na ostatnim stopniu podium stanął Niemiec Pascal Bodmer. Najlepszy z Polaków, Łukasz Rutkowski, zajął 15. miejsce.

Janda, który po pierwszej serii zajmował dopiero 5. lokatę (134,5 m) w finale oddał lepszy skok (137,5 m) i w rezultacie z przewagą ponad 3 punktów wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Ondreja Vaculika, do którego należała najdłuższa odległość konkursu. Czech w drugiej serii poszybował na 140,5 metr. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Niemiec Pascal Bodmer, który lądował w tym samym miejscu co Janda, jednak przegrał z nim notami.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Austriak Daniel Lackner (134,5 i 136,5 m) oraz Niemcy Erik Simon (137 i 136,5 m) i Christian Ulmer (132,5 i 136,5 m). Prowadzący po pierwszej serii Austriak Bastian Kaltenboeck w finale oddał słabszy skok na odległość 126,5 metra i w konsekwencji uplasował się dopiero na 13. miejscu.

Polacy spisali się przeciętnie. Najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski, który zajął 15. miejsce (133,5 i 131 m). W finale wystąpił także zwycięzca ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Kranj, Rafał Śliż, który tym razem uplasował się na 22. miejscu (128 i 133 m). Jeden punkt na koncie zebrał Dawid Kowal, który zakończył zmagania na 30. miejscu, uzyskując 127 i 108,5 metra, jednak w finałowym skoku został zdyskwalifikowany. Do drugiej serii nie awansował ostatni z naszych zawodników, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, zajmując pechowe 31. miejsce (123.5 m).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Titisee-Neustadt zostanie rozegrany jutro. Pierwsza seria została zaplanowana na godzinę 13:30, poprzedzi ją seria próbna.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »