PK w Titisee-Neustadt: Janda ponownie wygrywa w Niemczech, Polacy słabo

Jakub Janda wygrał w drugich zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckiej miejscowości Titisee-Neustadt. Tym razem Czech wyprzedził reprezentantów Austrii, Rolanda Muellera oraz Daniela Lacknera. Polacy spisali się słabo, w finale wystąpił tylko Łukasz Rutkowski.

Janda, który po pierwszej serii zajmował 4. lokatę po skoku na odległość 137 metrów, w finale poszybował na 139 metr i z przewagą ponad 7 punktów triumfował nad drugim w klasyfikacji Rolandem Muellerem (141,5 i 132,5 m). Na ostatnim stopniu podium stanął Daniel Lackner (134,5 i 139 m).

Tuż za podium uplasował się kolejny z Austriaków Manuel Fettner (137,5 i 132,5 m). Następne miejsca należały do Niemców, Christiana Ulmera (137,5 i 131 m) oraz Pascala Bodmera (137,5 i 130 m). O wielkim pechu może mówić Stefan Thurnbichler, który prowadził na półmetku zawodów po pięknym skoku na 143,5 metra, jednak w finale uzyskał zaledwie 122,5 metra i ostatecznie uplasował się na 8. miejscu.

Niestety Polacy spisali się w dzisiejszym konkursie bardzo słabo. Punkty wywalczył jedynie Łukasz Rutkowski, który zajął 21. miejsce (129 i 126 m). Pozostali nasi skoczkowie nie awansowali do finału, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki zajął 36. pozycję (123 m), Dawid Kowal po skoku na odległość 112 uplasował się na 54. miejscu, natomiast Rafał Śliż po fatalnym skoku (88,5 m) zajął ostatnie miejsce w konkursie.

Kolejne zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w następny weekend w stolicy polskich Tatr, w Zakopanem.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »