Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Anders Bardal mistrzem Norwegii, nowy rekord skoczni w Lillehammer

Dziś na skoczni w Lillehammer odbyły się Mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich w których triumfował Anders Bardal.

Anders Bardal wygrał uzyskując 269,4 punktów za skoki na odległość 128 i 138,5 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Roar Ljoekelsoey, tracąc do zwycięzcy 3,2 punktu (130 i 135 metrów), a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył, prowadzący po pierwszej serii, Tom Hilde (130,5 i 134 metry). Główny faworyt konkursu, Anders Jacobsen, znalazł się tuż za podium.

"Czuję się wspaniale. Jestem bardzo zadowolony z moich dzisiejszych skoków. Co więcej, takie sukcesy motywują do pracy i dają wiarę w swoje możliwości" - przyznał triumfator zawodów.

Faworyt mistrzostw i najlepszy z reprezentantów Norwegii w Pucharze Świata Anders Jacobsen zaprzepaścił swoje szanse na medal w pierwszej serii konkursu. Po nieudanej próbie (115 metrów) zajmował dopiero 15 pozycję. W drugiej serii pokazał jednak klasę i skokiem na odległość 144 metrów ustanowił nowy rekord skoczni. Pozwoliło mu to na awans z piętnastej na czwartą lokatę.

"Jestem totalnie rozczarowany. Pierwszy skok był kompletnie beznadziejny" - powiedział rozgoryczony Jacobsen.

Piąte miejsce zajął Vegar Sklett, który w minionych zawodach w japońskim Sapporo zadebiutował w Pucharze Świata.

Dziś też poznaliśmy skład norweskiej reprezentacji na najbliższe konkursy w Willingen. W Niemczech wystartują: Anders Jacobsen, Tom Hilde, Anders Bardal, Roar Ljoekelsoey, Johan Remen Evensen, Vegard Sklett i Bjoern Einar Romoeren.