PK w Zakopanem: Hlava, Fettner i Tadic najdalej na treningach

W Zakopanem odbyły się dzisiaj 3 serie treningowe przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Kontynentalnego, w których triumfowali kolejno Lukas Hlava, Manuel Fettner i Saso Tadic. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Łukasz Rutkowski.

I TRENING
Pierwszą serię treningową wygrał Czech Lukas Hlava, który osiągnął 131 metrów. Kolejne miejsca zajęli Austriak Manuel Fettner (130 m), Słoweniec Robert Hrgota oraz Austriak Daniel Lackner (obaj po 127 m). Z Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kowal (121 m), który zajął 9. miejsce, daleko lądował także Łukasz Rutkowski plasując się na 11. miejscu (119,5 m).

II TRENING
Drugi trening przyniósł zwycięstwo Austriakowi Manuelowi Fettnerowi (132,5 m), drugi był Norweg Jon Aaraas (128,5 m), a trzeci reprezentant Kazachstanu Evgeni Levkin (128 m). Daleko lądowali także Rok Urbanc (127,5 m) oraz Andreas Wank (126 m). Wśród Polaków najlepszy okazał się tym razem Łukasz Rutkowski, który zajął 8. pozycję (121,5 m). Warty odnotowania jest także wynik Krzysztofa Miętusa, który uplasował się na 12. miejscu (120 m).

III TRENING
Ostatnia próba treningowa zakończyła się dość niespodziewanie zwycięstwem reprezentanta Słowenii Saso Tadica (131,5 m). Wyprzedził on Czecha Lukasa Hlavę (130 m) oraz Austriaka Stefana Thurnbichlera i Niemca Nico Fallera (obaj po 127 m). Polacy tym razem nie stanęli na starcie.

W dzisiejszym treningu zabrakło wielu zgłoszonych do konkursu zawodników, wśród nich kilku naszych skoczków - brązowych medalistów Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych dzisiaj w Strbskim Plesie, którzy dołączą do kadry już jutro.

Jutrzejsze zawody zaplanowano na godzinę 18.45, poprzedzi ją seria próbna. Relację i wyniki z tego konkursu przedstawimy jak zwykle w serwisie Skijumping.pl!