Kamil Stoch Mistrzem Polski z nowym rekordem skoczni!

Kamil Stoch został Mistrzem Polski na dużym obiekcie podczas MP rozgrywanych na skoczni w Wiśle Malince. Srebro wywalczył Łukasz Rutkowski, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła.

Stoch zwycięstwo w rywalizacji zawdzięcza przede wszystkim fenomenalnemu skokowi z drugiej serii, skacząc jako szósty od końca uzyskał aż 132 metry, co jest nowym zimowym rekordem skoczni im. Adama Małysza. Tytuł wicemistrzowski zdobył Łukasz Rutkowski po skokach na odległość 117,5 oraz 114,5 metra. Rutkowski nieznacznie, bo o zaledwie 0,2 punktu, wyprzedził Piotra Żyłę (112,5 i 120,5 metra), który zakończył zawody na trzeciej pozycji.

Tuż za podium "wylądował" Stefan Hula uzyskując 116,5 metra w pierwszej oraz 111 metrów w drugiej serii. Identyczne odległości osiągnął Adam Małysz, ale niższe noty za styl sprawiły, że wiślanin zajął 5. miejsce ze stratą 1,5 punktu do Huli. Na 6. pozycji zawody zakończył lider z półmetka konkursu - Klemens Murańka. Kolejne dwie lokaty zajęli Marcin Bachleda i Adam Cieślar.