PK w Brotterode: Thurnbichler najlepszy, bez Polaków w finale

Stefan Thurnbichler okazał się najlepszym zawodnikiem podczas drugiego dnia zmagań w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Podium uzupełnili Norweg Jon Aaraas oraz Austriak Lukas Mueller.

Wczorajszy zwycięzca zawodów w Brotterode, Lukas Mueller, również dzisiaj prowadził po pierwszej serii zawodów lądując na 121,5 metrze i wszystko wskazywało na to, że wschodząca gwiazda austriackich skoków narciarskich odniesie kolejny triumf. Jednak w finale oddał słabszy skok (108 m) i w rezultacie stanął na ostatnim stopniu podium. Zwycięstwo natomiast odniósł inny z Austriaków, Stefan Thurnbichler, który na półmetku zawodów był drugi (120,5 i 118 m). Tuż za nim uplasował się Norweg Jon Aaraas (119,5 i 114 m).

Kolejne miejsca za podium zdobyli Niemiec Pascal Bodmer (119,5 i 109,5 m), Słoweniec Primoz Pikl (113 i 114,5 m) oraz następny z reprezentantów Niemiec, Erik Simon (111 i 110 m).

Polacy stanowili jedynie tło dzisiejszej rywalizacji i żadnemu z naszych skoczków nie udała się sztuka awansu do finału. Najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął 36. miejsce po skoku na odległość 86,5 metra. Tyle samo uzyskał kolejny z Polaków Dawid Kubacki i znalazł się tuż za Żyłą. Dawid Kowal lądując na 81 metrze uplasował się na 40. miejscu, natomiast Krzysztof Miętus był na 41. pozycji (77,5 m).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle już w następny weekend.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »