PK w Trondheim: Thurnbichler wygrywa, Śliż 5-ty

Stefan Thurnbichler wygrał piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim (HS 140). Austriak uzyskał 128,5 i 137m. Na drugim stopniu podium stanął Manuel Fettner (132 i 133m), a trzeci był Matic Kramarsic (129 i 137,5m).

Tuż za podium uplasował się Norweg Vegard Sklett (129 i 134,5 metra), a kolejny reprezentant gospodarzy - Thomas Lobben zajął 6. pozycję wyprzedzając Bjoerna Einara Romoerena. W czołowej "10" znaleźli się także: Christian Ulmer, Sigurd Pettersen i Kenneth Gangnes.

Po pierwszej serii konkursu drugie miejsce ze stratą 3,3 punktu do lidera zajmował Rafał Śliż, który skoczył 131 metrów. W finale Polak uzyskał 132m, jednak dało mu to zaledwie piątą lokatę.

Niestety, pozostali Polacy nie zdołali awansować do finału. Krzysztof Miętus (121 metrów) zajął 35. miejsce, Piotr Żyła (122 metry) był 37, a dopiero na 57. pozycji zawody zakończył Marcin Bachleda po skoku na 110,5 metra.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim już jutro. Początek pierwszej serii o godzinie 18-tej.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

Zobacz aktualną klasyfikację Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL)»