PK w Kuusamo: Kofler wygrywa ostatni konkurs, Thurnbichler zdobywa Puchar!

Tylko jedna seria została rozegrana w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnym w fińskim Kuusamo. Zwycięstwo odniósł Andreas Kofler, który wyprzedził Jona Aaraasa oraz Thomasa Lobbena. W klasyfikacji generalnej triumfował, podobnie jak przed rokiem, Austriak Stefan Thurnbichler.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne organizatorom finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego udało się rozegrać tylko jedną serię, którą wygrał Austriak Andreas Kofler skokiem na odległość 141 metrów. Drugie miejsce przypadło Norwegowi Jonowi Aaraasowi (135,5 m) a na ostatnim stopniu podium stanął jego reprezentacyjny kolega Thomas Lobben (133 m).

Kolejne miejsca zajęli Kenneth Gangnes (129 m), Sami Niemi (128 m) oraz Daniel Lackner (126,5 m).

W klasyfikacji generalnej całego cyklu zwyciężył Stefan Thurbichler i zdobył trofeum w postaci Pucharu Kontynentalnego. Austriak triumfował także przed rokiem.

Polscy skoczkowie w komplecie znaleźli się w czołowej 30-stce zawodów. Najwyżej sklasyfikowanym został Rafał Śliż (17. miejsce), Piotr Żyła był na 20. pozycji, Krzysztof Miętus wywalczył 24. lokatę, natomiast Marcin Bachleda zakończył zmagania na 27. miejscu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualną klasyfikację Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL)»