Najwięcej zarobił Schlierenzauer

Podczas zakończonego w niedzielę sezonu Pucharu Świata zdecydowanie najlepszym skoczkiem okazał się Gregor Schlierenzauer. Austriak zajął także pierwsze miejsce w rankingu najlepiej zarabiających na skoczniach świata zawodników.

Na konto zdobywcy Kryształowej Kuli wpłynęło 524500 franków szwajcarskich. Drugi w PŚ, Ammann zarobił 334000 CHF, a trzeci Loitzl 274000 CHF. Kolejnośc w pierwszej piątce jest identyczna jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W rankingu płac zostało sklasyfikowanych 42 zawodników, w tym czterech Polaków. Czołową dziesiątkę zamknął Adam Małysz (ex-equo z Martinem Schmittem), który wzbogacił się tej zimy o 61500 CHF, na 31 miejscu znalazł się Kamil Stoch, 33. jest Stefan Hula, na 34 pozycji uplasował się Łukasz Rutkowski.

Gratyfikacje finansowe w Pucharze Świata otrzymuje czołową "10" każdego z konkursów indywidualnych oraz trzy najlepsze zespoły zawodów drużynowych.