Wkrótce rusza Puchar Kontynentalny...

Już w najbliższy weekend rusza kolejny, 13 już sezon Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Stało się już niemal tradycją, że cykl zawodów rozpoczyna się w słoweńskim Velenje, podobnie będzie również teraz, gdzie 4 i 5 lipca odbędą się otwierające sezon zawody na tamtejsze skoczni K90.

Kalendarz Pucharu Kontynentalnego rozpoczyna się 4 lipca w Velenje a kończy 7 marca w norweskim Vikersund. W tym sezonie zaplanowano aż 40 zawodów. Cały kalendarz podzielony został na 6 etapów. Pierwszy z nich odbędzie się latem, kolejne już zimą. Nas najbardziej cieszy, że Puchar Kontynentalny zawita rownież na naszą Wielką Krokiew w Zakopanem (7, 8 luty 2004 r.).

Trzeba zaznaczyć, że od przyszłego sezonu wzrasta ranga Pucharu Kontynentalnego. Dzięki ograniczeniom i wprowadzeniu limitu skoczków dopuszczonych do startów w Pucharze Swiata, większość skoczków będzie upatrywała swoją szansę właśnie w występach w drugoligowym Pucharze Kontynentalnym. Pięciu najlepszych po każdym etapie będzie miało możliwość występów w COC na koszt FISu, oraz otrzyma nagrody finansowe.

Poprzedni sezon wygrał Austriak Stefan Thurnbichler, który zanotował również kilka dobrych występów w Pucharze Świata. Ogółem zostało sklasyfikowanych aż 221 zawodników, w tym 13 polaków, najlepszy z nich Robert Mateja zdobył 299 punktów i został sklasyfikowany na wysokim 22 miejscu. Zdarzało się również tak, że zawodnicy wygrywali jednocześnie zawody w Pucharze Kontynentalnym i Pucharze Świata. Tak było w przypadku Thomasa Morngensterna i Christiana Nagillera, którzy po wygraniu zawodów PK, zostali nominowani do pierwszej kadry a następnie wygrali zawody PŚ.

Polska kadra, w tej chwili trenuje w austriackim Ramsau, ale już w środę wraz z trenerem Piotrem Fijasem uda się do słoweńskiego Velenje. Do tych zawodów zostali nominowani: Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner oraz nowicjusz w kadrze Grzegorz Sobczyk. Następnie nasi skoczkowie udadzą się za ocean do USA, gdzie w Calgary i Park City odbędą się kolejne zawody.

Przed trenerami Tajnerem i Kuttinem stoi ogromnie trudne zadanie aby jak najlepiej przygotować naszych skoczków do nowego sezonu Pucharu Kontynentalnego, aby pokazywali sie z dobrej strony, nabierali doświadczenia, żeby móc w przyszłości z powodzeniem walczyć o punkty Pucharu Świata. Wygląda na to, że rozpoczynający się sezon Pucharu Kontynentalnego będzie niezwykle ciekawy i emocjonujący...

W związku z rosnącą rangą COC, począwszy od tego sezonu postaramy się informować o wszelkich wydarzeniach związanych z tym turniejem. Zapraszamy również do działu "Puchar Kontynentalny", który będzie stale rozwijany..