PK w Velenje: Podwójny triumf gospodarzy

Triumfem Primoża Pikla oraz Roberta Kranjca zakończyły się inauguracyjne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Velenje. Pikl skokami na 89,5 i 91,5m uzyskał dokładnie taką samą liczbę punktów jak Kranjec, który lądował na 90 i 92 metrze.

Na podium stanął również Akseli Kokkonen (91 i 89,5m) - fiński skoczek, który niedawno otrzymał norweskie obywatelstwo.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został Marcin Bachleda, który osiągnął 87,5 i 89 metrów, co dało mu 9. miejsce. Punkty zdobył także Kamil Stoch, który lądował na 89 i 86 metrze, co dało mu jednak dopiero  19. lokatę.

Zawiedli Piotr Żyła (84m i 37. lokata) oraz Krzysztof Miętus (83,5m i 42. pozycja). Obu naszych skoczków nie awansowali do finałowej serii.

Już jutro skoczkowie przeniosą się do Kranj, gdzie zaplanowane są kolejne zawody.