PK w Villach: Kranjec wygrywa, Bachleda tuż za podium!

Robert Kranjec zwyciężył dziś w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni normalnej w Villach. Słoweniec prowadził już po pierwszej serii zawodów, w której oddał skok na 102,5 metra, w finale uzyskał 98,5 metra.

Drugie miejsce zajął Lukas Mueller, złoty medalista MŚJ lądował w pierwszej serii tylko pół metra bliżej niż zwycięzca, a w drugiej rundzie skoczył 97 metrów, przegrywając ostatecznie z Kranjcem o 5 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Lackner, po dwóch równych skokach na 96 oraz 96,5 metra.

Tuż zapodium, na czwartym miejscu sklasyfikowani zostali ex aequo Thomas Diethart i Marcin Bachleda. Na szczególną uwagę zasługuje finałowy skok Polaka na 98,5 metra, który był najlepszym w drugiej serii zawodów i pozwolił mu awansować aż o 14 pozycji. Niestety, pierwszy skok Marcina na 91 metrów i odległa pozycja przekreśliły jego szanse na miejsce w czołowej trójce.

Dalsze lokaty zajęli: skaczący już z norweskim paszportem Akseli Kokkonen oraz Austriacy - David Unterberger, David Zauner, Michael Hayboeck, a także Słoweniec Primoż Pikl.

Pozostali Polacy istotnie pogorszyli swoje rezultaty w serii finałowej, z 13. (91,5m) na 24. miejsce spadł Maciej Kot uzyskując w drugim skoku 85,5 metra. O trzy miejsca w dół przesunął się również Piotr Żyła, 26. po pierwszej serii (89,5m) zakończył zawody na 29. miejscu uzyskując w finale 84,5 metra. Awansu do punktowanej serii zawodów nie wywalczył Łukasz Rutkowski (87m i 47. miejsce).