PK w Villach: Kranjec nokautuje, Bachleda znów czwarty

Robert Kranjec znokautował rywali w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Villach (HS 98). Słoweniec uzyskał 101 i 102,5m. Drugie miejsce zajął Primoż Pikl (97,5 i 96m), a trzeci był Lukas Mueller (95 i 98,5m).

Znakomity pierwszy skok oddał Marcin Bachleda i z wynikiem 99m plasował się na drugiej pozycji Ostatecznie po drugiej próbie na 93,5m Polak  znalazł się tuż za podium.

Punkty w dzisiejszym konkursie wywalczył także Maciej Kot, który uzyskał 94m i 89,5m, co dało mu 13. lokatę.

Pozostali nasi reprezentanci zawiedli. Dopiero na 41. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (84,5m), a 50. z wynikiem 81,5m jest Łukasz Rutkowski.

W zawodach wystartowało 82 skoczków. Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się dopiero 22 sierpnia w norweskim Lillehammer.