Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Wielki Puchar Crunchipsa: Okas, Blega, Dziadoń oraz Haralambie triumfują w pierwszym dniu zawodów

Na Małej Krokwi w Zakopanem odbył się dziś konkurs o Wielki Puchar Crunchipsa w najmłodszych kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowali także skoczkowie z Rumunii, Estonii, Czech oraz Finlandii.

Współpraca Tatrzańskiego Związku Narciarskiego oraz firmy Crunchips trwa nieprzerwanie od 1999 roku. W tym czasie producent chipsów wspierał organizatorów zarówno w konkursach skoków narciarskich jak i biathlonu oraz biegów narciarskich.

W najmłodszej grupie zawodników urodzonych w 2000 roku zwyciężył Paul Okas z klubu sportowego Lahden Hiihtoseura, który uzyskał 28 i 26,5m. Tuż za nim znalazł się Piotr Kudzia z Klimczoka Bystra, który oddał dwa skoki na odległość 25,5m. Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Pilch z KS Wisła Ustronianka, który lądował na 24 i 23,5m.

Wyniki dzieci 2000 rok:
1. Paul Okas 28 i 26,5m; 161,7pkt
2. Piotr Kudzia 25,5 i 25,5m; 135,6pkt
3. Tomasz Pilch 24 i 23,5m; 122,5pkt
4. Łukasz Stawowy 23,5 i 24m; 100,5pkt
5. Andrei Feldeoran 18,5 i 20m; 84,6pkt

Wśród skoczków urodzonych w 1998 roku i młodszych najwyżej sklasyfikowany został reprezentant Rumunii Stefan Blega, który uzyskał 204,7 punktów za skoki na odległość 31,5 i 33. Drugą lokatę zajął przedstawiciel Czechów - Lukas Kantor, po skokach na odległość 31,5 i 32m. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik z Estonii Aigro Artii, który oddał skoki na odległość 30,5 i 31,5m.

Wyniki dzieci 1998 rok i młodsi:
1. Stefan Blega 31,5 i 33m; 204,7pkt
2. Lukas Kantor 31,5 i 32m; 194,1pkt
3. Aigro Artii 30,5 i 31,5m; 190,7pkt
4. Dominik Kastelik 30 i 32m; 185,2pkt
5. Daniel Okas 30 i 31m; 182,6pkt

Krzysztof Dziadoń był dziś najlepszym w kategorii junior D. Skoczek z TS Wisła Zakopane uzyskał 33 i 34,5m. Na drugim stopniu podium wylądował Mateusz Hulbuj, który poszybował na odległość 33 i 34m. Trzecią pozycję zajął w dzisiejszym konkursie Krzysztof Leja, który dwa razy lądował na 33m.

Wyniki junior D:
1. Krzysztof Dziadoń 33 i 34,5m; 214pkt
2. Mateusz Hulbuj 33 i 34m; 213,2pkt
3. Krzysztof Leja 33 i 33m; 208,6pkt
4. Sebastian Okas 31,5 i 33,5m; 205pkt
5. Robert Tatu 32,5 i 32,5m; 204,5pkt

Osobną kalsyfikację w dzisiejszym konkursie miały dziewczynki. Najlepszą okazała się skoczkini z Rumunii Dana Haralambie, która uzyskała 181,8 punktów za skoki na odległość 31,5 i 29m. Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Szwab, która lądowała na 27 i 28m. Trzecią lokatę zajęła w zawodach Denisa Torok z Rumunii.