Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Ostatni sezon Roara Ljoekelsoeya

Jeden z najbardziej utytułowanych norweskich skoczków - Roar Ljoekelsoey zapowiada, że nadchodzący sezon będzie jego ostatnim. Roar zamierza definitywnie zakończyć karierę po sezonie olimpijskim.

33-letni skoczek nie prezentował ostatnio najlepszej formy i nie był w stałym składzie drużyny Miki Kojonkoskiego. Nie jest to jednak przyczyna decyzji o końcu kariery. Ljoekelsoey chce zakończyć przygodę ze sportem z klasą i wierzy, że nadchodzący sezon olimpijski będzie dla niego udanym.

"Wiem, że ciągle mogę walczyć z najlepszymi. Moim celem są medale na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver i Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich" - dodał.

Roar Ljoekelsoey debiutował w Pucharze Świata w wieku 16 lat w Lillehammer, gdzie zajął 34. miejsce. W swojej karierze wygrał zawody PŚ 11 razy. Do jego największych sukcesów należy zdobycie złotego medalu podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2004 r. w Planicy w konkursie indywidualnym oraz drużynowym. Złoto wywalczył także dwa lata później w Kulm. Norweg w dorobku ma także srebrny i brązowy medal mistrzostw świata w lotach oraz brąz z Igrzysk Olimpijskich w Turynie z 2006 r.