Sebastian Okas, Olek Zniszczoł, Adam Cieślar i Maciej Kot najlepsi w Szczyrku

W pierwszym dniu Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku odbyły się zawody w kategoriach juniorskich D, C, B na skoczni HS77 i junior A (HS106).

W kategorii junior D wygrał Sebastian Okas, reprezentujący klub narciarski z Lahti. Osiągnął on w swoich skokach odległości 71 m i 71,5 m. Na drugim miejscu znalazł się skoczek Olimpijczyka Gilowice, Mateusz Hulbój (63 m i 72 m), a na trzecim - Krzysztof Dziadoń (64 m i 67 m).

Wśród juniorów C nie miał dziś sobie równych Olek Zniszczoł, który skokami na odległość 72,5 m i 75 m zapewnił sobie pierwsze miejsce. Daleko skakał również drugi w klasyfikacji, Staszek Biela (71,5 m i 70,5 m) oraz  Kuba Przybyła (70,5 m i 70,5 m).

W grupie juniora B zwyciężył zawodnik kadry kombinatorów norweskich - Adam Cieślar, który w pierwszej serii konkursu na HS77 poszybował na 75 m i ustanowił pierwszy letni rekord skoczni. W finale uzyskał 73,5 m. Drugie miejsce uzyskał Grzegorz Miętus, który przegrał zaledwie o 0,9 pkt, natomiast trzecią lokatę wywalczył Paweł Słowiok (73,5 m i 72,5 m). W kategorii junior B wystartował również Klimek Murańka. Po pierwszej serii zajmował drugie miejsce (74 m), jednak w finale lądował na 70,5 m, przez co ostatecznie znalazł się poza podium, na czwartej pozycji.

Najstarsi, juniorzy A, skakali na HS106. Wśród nich najlepszy okazał się Maciej Kot, który skokami na odległość 98 m i 102,5 m pokonał Krzysztofa Miętusa (100,5 m i 97 m) oraz ustanowił letni rekord skoczni HS106. Na trzecim miejscu uplasował się starszy z braci Kot, Jakub (101 m i 96 m).

Konkurs obejrzało wielu dostojnych gości - polskich olimpijczyków, wśród których był złoty medalista igrzysk w Sapporo, Wojciech Fortuna. Na Skalitem pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych Szczyrku i powiatu bielskiego oraz prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Już jutro, w niedzielę, odbędzie się konkurs w kategorii open na skoczni HS106.