LGP w Courchevel: Korniłow wygrywa serię próbną

Denis Korniłow uzyskał najlepszy rezultat w serii próbnej przed trzecim konkursem Letniej Grand Prix w Courchevel. Rosjanin uzyskał 130 metrów.

Na drugim miejscu uplasował się lider klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Narodów - Simon Ammann, który oddał skok na odległość 120 metrów. Trzeci rezultat należał do powracającego po kontuzji Janne Happonena. Fin lądował na 126 metrze.

Wśród naszych zawodników najwyżej sklasyfikowanym został Maciej Kot, który zajął 19. miejsce po skoku na odległość 119,5 metrów. Adam Małysz oddał nieco słabszy skok na odległość 111,5 metórw i ostatecznie zajął 23. pozycję. Pozostali nasi skoczkowie zajęli miejsca poza pierwszą 30. Marcin Bachleda był 37., Krzysztof Miętus 40., Łukasz Rutkowski 41., a Kamil Stoch 48.