LGP w Zakopanem: Schlierenzauer wygrywa, Małysz na podium

Wrócił po kontuzji i wygrał - Gregor Schlierenzauer triumfuje w pierwszym konkursie tegorocznej Letniej Grand Prix w Zakopanem. Austriak skakał dziś zdecydowanie najdalej uzyskując 130 oraz 132 metry.

Drugie miejsce skokiem na 131,5 metra w drugiej serii zapewnił sobie Johan Remen Evensen. Na najniższym stopniu podium stanął Adam Małysz, Polak po pierwszej serii był czwarty (127,5m), a w finale poprawił swoją lokatę skokiem na 128,5 metra.

Tuż za podium zawody zakończył Robert Kranjec, Słoweniec skakał dziś na odległość 127,5 oraz 126,5 metra. Na 5. miejscu uplasował się wicelider na półmetku konkurs, lider klasyfikacji LGP - Simon Ammann (130 i 124 metry).

W drugiej serii obok Adama Małysza oglądaliśmy jeszcze trzech Polaków, najwyżej z nich sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski - 13. miejsce. Wysoką, 16. pozycję zajął Kamil Stoch, a Maciej Kot był 28.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»