LGP w Hakubie: Kasai triumfuje, rekordowy skok Ammanna

Noriaki Kasai skokami na 123,5 i 127,5m zapewnił sobie zwycięstwo w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie. Na drugim miejscu uplasował się Fumihisa Yumoto (121,5 i 126,5m), a na trzecim stopniu podium stanął Simon Ammann, który ustanowił nowy rekord skoczni - 136m.

Najlepszym z polskich skoczków był dziś Rafał Śliż, który lądował na 117 i 105,5m (19. miejsce). Na 20. pozycji sklasyfikowany został Stefan Hula (109,5 i 108,5m, a 22. był Dawid Kubacki (109,5 i 106,5m).

Swoje finałowe próby zepsuli Krzysztof Miętus (113,5 i 98m) oraz Maciej Kot (110,5 i 103m), którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 29. i 26. miejscu.

Do finału nie awansował Jakub Kot, który skoczył tylko 99m (45. lokata).

W sobotnich zawodach w Hakubie jury bardzo często korzystało z prawa do zmiany belki bez konieczności rozpoczynania od nowa serii. Po niesamowitym skoku na 136m Simona Ammanna dla Yumoto i Kasai obniżono belkę aż o cztery pozycje! To właśnie ten zabieg sprawił, że mimo znacznie krótszych skoków, obaj Japończycy wyprzedzili Szwajcara.

Drugi konkurs w japońskiej Hakubie już jutro o 13:15 polskiego czasu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»