PK w Alepnsia Resort: Stefan Hula wygrywa!

Stefan Hula wygrał czwartkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w koreańskim Alpensia Resort (HS 109). Polski skoczek w obu seriach poszybował najdalej - na 100 i 100,5m. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy - Hyun-Ki Kim (97 i 98,5m), a trzeci był Jurij Tepes (99,5 i 94,5m).

Słabiej wypadli pozostali nasi zawodnicy, którzy jeszcze w serii próbnej oddali bardzo dalekie skoki. Maciej Kot został sklasyfikowany na 11. pozycji (94 i 91m), Dawid Kubacki  był 18. (90,5 i 86,5m), a Krzysztof Miętus zajął 21. lokatę (84,5 i 89,5m).

Zupełnie zawiedli zawodnicy z czołówki klasyfikacji cyklu. Akseli Kokkonen zajął dziś dopiero 10. lokatę (91,5 i 94m), Thomas Diethart był 26. (85 i 76m), a Daniel Lackner uplasował się na 11. pozycji (93 i 92,5m). Na starcie stanęło jedynie 34 skoczków.

Już jutro na skoczni PyeongChang odbędą się oficjalne treningi na skoczni dużej, a na sobotę zaplanowany jest drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego.