MP w Zakopanem: Małysz Mistrzem, Rutkowski ze srebrem!

Adam Małysz został Mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi. W niedzielnych zawodach nasz najlepszy skoczek osiągnął 128 i 131m. Srebrny medal wywalczył Łukasz Rutkowski (125 i 133,5m), a brąz przypadł Grzegorzowi Miętusowi, który prowadził po pierwszej serii (130 i 123,5m).

W serii finałowej niesamowitym skokiem popisał się Łukasz Rutkowski, który w bardzo dobrym stylu zaleciał aż na 133,5m, co było najlepszym wynikiem całych zawodów.

Mimo czterokrotnemu siadaniu na belce startowej, zimnej krwi w drugim skoku nie stracił Adam Małysz, który osiągnął 131m.

Presji nie wytrzymał, prowadzący na półmetku Grzegorz Miętus, który w drugiej próbie uzyskał zaledwie 123,5m i musiał zadowolić się trzecią lokatą.

Tuż za podium uplasował się Krzysztof Miętus (124 i 127m), a piąta lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu (124,5 i 122m). Czołową szóstkę zamknął Kamil Stoch, osiągając 120 i 125m.

Na podkreślenie zasługuje również dobra postawa 16-letniego Tomasza Byrta, który uplasował sie na 9. miejscu (118 i 121m) oraz 10. lokata weterana polskich skoków, 33-letniego Wojciecha Skupnia (119,5 i 119m).

Niedzielne Mistrzostwa Polski zakończyły okres startowy na igelicie  dla polskich skoczków. W najbliższych tygodniach kadrowicze będą koncentrować się na treningach, a już pod koniec listopada wystartują w inauguracyjnych zawodach PŚ w Kuusamo.