Strona główna • WÅ‚oskie Skoki Narciarskie

Sebastian Colloredo podwójnym Mistrzem Włoch

W miniony weekend oprócz Austriaków krajowe letnie mistrzostwa rozegrali także WÅ‚osi. Podczas zawodów na skoczniach w Predazzo swojÄ… dominacjÄ™ na krajowej arenie potwierdziÅ‚ Sebastian Colloredo.

W sobotę odbył sie konkurs na obiekcie HS 106. Złoty medal wywalczył wspomniany Colloredo, który po skokach na 98 i 99m wyprzedził Alessio De Crignisa (100,5 i 94m) i Michaela Lunardiego (95 i 92,5m). W konkursie pań triumfowała Lisa Demetz (92 i 95,5m), drugie miejsce zajęły ex aequo Roberta D'Agostina (91,5 i 94m) i Elena Runggaldier (91,5 i 92,5m).

W niedzielę rozegrano zawody na skoczni dużej (HS 134). Ponownie najlepszy okazał się Colloredo (128 i 126m), druga pozycja przypadła specjaliście od kombinacji norweskiej, Alessandro Pittinowi (126 i 122m). Na trzecim miejscu podium ponownie uplasował się  Michael Lunardi (127 i 121,5m).

Sebastian Colloredo był najlepszym tego lata włoskim skoczkiem. Zajął m.in czwarte miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kranj oraz 11. i 15. w Zawodach LGP w Courchevel i Einsiedeln.