PŚ w Kuusamo: Romoeren triumfuje!

Bjoern Einar Romoeren został zwycięzcą pierwszego indywidualnego konkursu PŚ w Kuusamo. Norweg oddał skoki na odległość 139,5 oraz 139 metrów.

Drugie miejsce zajął niespodziewanie Pascal Bodmer, młody Niemiec uzyskał 133 oraz aż 141 metrów, co było najdłuższym skokiem serii finałowej. Na najniższym stopniu podium stanął Wolfgang Loitzl, który dwukrotnie skoczył na odległość 136,5m.

Tuż za podium uplasował się, drugi na półmetku zawodów, Michael Uhrmann, Niemiec uzyskał 138 i 135 metrów. W ścisłej czołówce znaleźli się Anders Jacobsen, Shohei Tochimoto i Andreas Kofler.

Z Polaków najlepiej spisał się Kamil Stoch, który osiągnął 126 oraz 129,5 metra i zajął 24. pozycję. Do finału awasował też Łukasz Rutkowski i po skokach na odległość 126 i 110 metrów zakończył zawody na 28. miejscu. W drugiej serii nie zobaczyliśmy Marcina Bachledy i Krzysztofa Miętusa, którzy odpadli po pierwszym skoku.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata...»