PŚ w Lillehammer: Ammann wygrywa i ustanawia rekord skoczni!

Simon Ammann ponownie najlepszy, Szwajcar skokami na odległość 146 i 129,5 wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata na skoczni olimpijskiej w Lillehammer.

Drugie miejsce zajął Harri Olli, który lądował na 142. oraz 126. metrze. Niespodziewanie, na najniższym stopniu podium stanął Emmanuel Chedal, reprezentant Francji oddał skoki na odległość 138,5 oraz 126,5 metra. Tuż za podium zawody zakończył Gregor Schlierenzauer, ale to Austriak był bohaterem dzisiejszego dnia. W pierwszej serii 19-latek oddał niebotyczny skok na odległość 150,5 metra, ale nie ustał swojej próby. W finale Schlierenzauer osiągnął 127 metrów i wyprzedził Pascala Bodmera (134,5 i 126m). Szóste miejsce zajął Andreas Kofler, dopiero 23. po pierwszej serii, Austriak w finale oddał najdłuższy skok - 133 metry.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Kamil Stoch (129,5 i 128 metrów) oraz czwarty na półmetku konkursu, Adam Małysz (135 i 122m), Andreas Wank i Michael Uhrmann.

Świetnie spisali sie także pozostali Polacy, w czołowej "15" znalazło sie aż 4 reprezentantów Polski. Krzysztof Miętus uzyskał 128 i 127,5 metra i był 12., a Marcin Bachleda (128,5 i 122,5m) zajął 15. pozycję. Łukasz Rutkowski (106,5m) oraz Piotr Żyła (112,5m) zepsuli swoje skoki i nie wywalczyli awansu do finału.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata...»