PK w Vikersund: Mueller wygrywa, Hula tuż za podium!

Lukasz Mueller wygrał sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund (HS 117). Austriak uzyskał 115,5 i 121,5m. Na drugim stopniu podium stanął Stefan Thurnbichler (115 i 118m), a trzeci był Richard Freitag (113,5 i 119m). Bardzo udany występ zaliczył Stefan Hula, który uplasował sie tuż za podium.

Polski skoczek poszybował na 112m i 119m, co wystarczyło na zajęcie czwartego miejsca. Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczył dziś także Dawid Kubacki, który w swoich próbach osiągnął 109 i 110m i zajął ostatecznie 23. miejsce.

Niestety awans do finałowej "30" nie udał się Grzegorzowi Miętusowi, który skokiem na 107m zdołał uplasować się na 33. miejscu. Tylko 104,5m uzyskał Rafał Śliż, co dało mu dopiero 42. pozycję.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w estońskiej Otepie, 19 i 20 grudnia.