Strona główna • FIS Cup

FIS Cup: Niemcy zdominowali zawody w Notodden

Wyraźną dominacją Niemców zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów Pucharu FIS w norweskiej miejscowości Notodden (HS 100). Na najwyższym stopniu podium stanął dobrze znany z występów w zmaganiach najwyższej rangi Joerg Ritzerfeld, który zwycięstwo zapewnił sobie skokami na odległość 103m i 99m.

Tuż za nim uplasowali się jego rodacy. Drugie miejsce zajął Maximilian Mechler (102,5m i 98,5m), a trzeci był Erik Simon, który w swoich próbach uzyskał odpowiednio 98m oraz 95m.

W czołówce znaleźli się również rewelacyjnie spisujący się podczas ostatnich zawodów najwyższej rangi w Lillehammer - Anders Fannemel (97m i 95,5m) i kolejny z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów Felix Brodauf (97m i 96m).

Dalsze lokaty zajęli Nico Hermann (99m i 90,5m), Simen Grimsrud (94,5m oraz 91,5m), a także Espen Enger Halvorsen (94,5m i 91,5m).

W zmaganiach wzięło udział 59. skoczków. W tym gronie zabrakło Polaków, którzy startują w równolegle rozgrywanych konkursach Alpen Cup na olimpijskim obiekcie w austriackim Seefeld.

W klasyfikacji łącznej cyklu prowadzi Ritzerfeld (526) przed Hermannem (498) i Słowakiem Thomasem Zmorayem (305). Z Polaków najwyżej, bo na 11. miejscu z dorobkiem 150 punktów plasuje się Jakub Kot.

Kolejne zawody FIS Cup zaplanowano już na jutro.