PK w Engelbergu: Mechler wygrywa, fatalny start Polaków!

Maximilian Mechler wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu (HS-137), Niemiec oddał skoki na odległość 137 oraz 127 metrów. Blamażu dopuścili się reprezentanci Polski, do drugiej serii nie awansował żaden z pięciu naszych skoczków!

Drugie miejsce zajął Markus Eggenhofer, reprezentant Austrii swoją wysoką pozycję zawdzięcza dobremu występowi w drugiej serii, kiedy uzyskał 132 metry. Na najniższym stopniu podium stanął Antonin Hajek, Czech oddał dziś skoki na odległość 126,5 oraz 131,5 metra. Tuż za podium sklasyfikowany został Anders Bardal, który zanotował na dużej skoczni Titlis 126 oraz 132,5 metra. W czołówce znaleźli się także Włoch Roberto Dellasega, Słoweniec Primoż Pikl oraz Austriacy Michael Hayboeck i Andreas Strolz.

Piątka Polaków swój udział w zawodach zakończyła już na pierwszej serii. Najlepiej spisał się Rafał Śliż uzyskując 117,5 metra, ale ten rezultat dał mu dopiero 41. miejsce. Jeszcze gorzej skakali Dawid Kubacki i Łukasz Rutkowski, którzy uzyskali po 116,5 metra i zajęli odpowiednio 45. i 46. miejsce. Tylko 115,5 metra skoczył Marcin Bachleda, który jeszcze przed tygodniem dostatecznie radził sobie podczas zawodów PŚ na tym obiekcie. Najkrótszy skok z Polaków oddał natomiast zwycięzca ostatniach zawodów PK w Otepie, Grzegorz Miętus lądował na 114. metrze i był 51.