PK w Engelbergu: Hayboeck zwycięża, Grzegorz Miętus 5.

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu wygrał Michael Hayboeck, Austriak oddał dziś skoki na odległość 133 oraz 129,5 metra.

Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 1,3 punktu, zajął Antonin Hajek, który zanotował 130 i 131,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Markus Eggenhofer, Austriak był dopiero 17. na półmetku zawodów (125m), ale w finale popisał się najdłuższym skokiem na 135 metrów.

Tuż za podium zawody zakończył Anders Bardal, Norweg uzyskał 126,5 oraz 132,5 metra. Dobre, piąte miejsce zajął Grzegorz Miętus, Polak zaliczył spory awans, 12. po pierwszej serii (126,5m), w drugim skoku poszybował na 133 metry.

Do finału, obok Miętus awansowali też Łukasz Rutkowski oraz Marcin Bachleda. Rutkowski na półmetku zawodów był piąty (130m), ale zepsuł swój drugi skok (122,5m) i spadł na 17. pozycję. Bachleda skacząc 122 i 124 metry, zajął 24. pozycję. W drugiej serii nie zobaczyliśmy już Dawida Kubackiego (119,5m) i Rafała Śliża (115m).