PŚ w Sapporo: Morgenstern wygrywa, Polacy poniżej oczekiwań

Thomas Morgenstern wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata na skoczni HS 134 w Sapporo. Austriak oddał dwa równe skoki na 131,5 i 131m. Na drugim stopniu podium stanął Andreas Wank (126 i 136,5m), a trzeci był Daiki Ito (133 i 128m).

Na półmetku konkursu prowadził Noriaki Kasai po znakomitym skoku na 135,5m. W finale Japończyk nie wytrzymał jednak presji i osiągnął zaledwie 112,5m.

Świetny pierwszy skok oddał Łukasz Rutkowski, który z wynikiem 127m plasował się na szóstym miejscu. W drugiej serii polski skoczek skoczył jednak znacznie słabiej (102m) i ostatecznie został sklasyfikowany na 13. miejscu.

W finale wzięli udział także 27. Marcin Bachleda (111m i 95,5m) oraz 30. Stefan Hula (110m i 92m).

Niestety, nie udał się skok Dawidowi Kubackiemu, który tak wspaniale poszybował w serii próbnej. Nasz młody reprezentant tym razem lądował na 99,5m i został sklasyfikowany na 37. pozycji.

Drugi konkurs w Sapporo już w nocy z soboty na niedzielę o 3:00 polskiego czasu. Bezpośrednia relacja na TVP 1 oraz w Eurosport 2.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »