Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Janne Happonen piątym zawodnikiem fińskiej kadry na IO w Vancouver

Do wybranej już czwórki skoczków lecących na Igrzyska do Kanady dołączył ostatni zawodnik. Jest nim Janne Happonen, który o miejsce walczył z Ville Larinto.

Przypominamy, że pozostali zawodnicy, którzy będą reprezentować Finlandię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich to Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Harri Olli i Kalle Keituri.

Janne Happonen jest zawodnikiem mającym w swoim dorobku wiele sukcesów. Jednak w tym sezonie idzie mu gorzej. Do tej pory tylko w trzech konkursach Pucharu Świata udało mu się zakwalifikować do serii finałowej i zdobył punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. Happonen w swojej karierze brał już udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie (2006 rok). Zdobył tam srebrny medal razem z drużyną Finlandii, a indywidualnie był 28.

Ville Larinto, którzy przegrał z Happonenem rywalizację o miejsce w kadrze na Igrzyska, na MŚJ w Hinterzarten zajął indywidualnie 8. miejsce.

Finowie po zawodach w Obertsdorfie planują wyjazd do Park City, gdzie będą trenować przed występem na Igrzyskach.